Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

10 février 2021

Пустовалов Сергій Жанович

« Якщо я бачу, що блищать очі, то заради одного такого студента варто вести лекцію всій групі »

Археолог, культуролог, історик, лінгвіст, викладач, поет, автор понад трьох сотень наукових робіт... Це все про Пустовалова Сергія Жановича, з яким мені пощастило поспілкуватися.
Сергій Жанович викладає більше 20 років і на твердження « Робота викладача – невдячна » відповів іншим твердженням « Усі студенти – зрадники », пояснюючи це тим, що більшість студентів не цінує працю викладача, часто підставляє його. Але це не скасовує того факту, що є й ті студенти, які захоплені своєю справою. Вони плідно працюють, досягають висот та досі підтримують зв’язок із Сергієм Жановичем.
« Якщо я бачу, що блищать очі, то заради одного такого студента варто вести лекцію всій групі. Я знаю, що я буду читати, але я не знаю, як я це буду робити. Я заходжу в аудиторію й підлаштовуюсь під студентів, під їхній настрій, рівень зацікавленості. Погодьтесь, коли викладач веде лекцію, вкладаючи у свої слова всю душу, то інформація сприймається у кілька разів краще. Це не адміністративна робота, це – насолода », – пояснює Сергій Жанович.
Із самого дитинства герой нашого інтерв’ю цікавився не лише археологією, а й астрономією, технікою, суднобудівництвом, різьбою по дереву, написанням віршів, хімією, математикою, грав у молодіжному театрі. Недарма кажуть, що талановита людина – талановита у всьому !
« Якби я цікавився лише археологією, то ніколи б не став інтерпритатором. А всі археологи – інтерпритатори. Я знав, що стану археологом ще в 16 років ! Починав я з археології, потім зацікавився лінгвістикою, зараз обов‘язково напишу історію становлення української мови. Наша мова – цікава й багатогранна, яскрава ! ».
Усе своє життя Сергій Жанович працював на користь України. Відкрив багато цікавих речей, які отримали визнання у світовій науці, друкувався в різних країнах. Величезний вклад науковець вніс у студентів, адже сам вважає, що за майбутнім стоїть молодь. А молоде покоління завжди йде вперед, опираючись на знання і досвід, отримані від старших !

Олександра Єгорова, студентка ІІ курсу Київського національного університету культури і мистецтв.

Фото надані Пустоваловим Сергієм Жановичем

Пустовалов Сергій Жанович
Пустовалов Сергій Жанович
Пустовалов Сергій Жанович

see also

Сучасні новорічні іграшки з Теребовлі

5 février 2015

Венера Сабірова

20 novembre 2021

Колекціонерка Вікторія Кацай

18 novembre 2021