Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

26 novembre 2021

Колекціонерка, письменниця - Вікторія Чекалкіна

« Бачу ціль, не бачу перешкод ! »

Вікторія Чекалкіна – інженер за освітою, колекціонерка новорічної атрибутики, письменниця. Захоплюється фотографією, дизайном інтер’єрів, балетом, працює туристичним консультантом. Вона вже 5 років поспіль якимось неймовірним чином знаходить Дідів Морозів та Снігуроньок українських артілей та фабрик іграшок 1939 – 1969 рр., зроблених із вати та пап’є-маше, що виготовлялись ручним способом.
Як зазначає Вікторія, вона збирає найкрасивіші та найцінніші експонати в хорошому або навіть ідеальному стані. При цьому, ставиться до них як до живих людей, дає імена. Стверджує : « Мій Дід або Снігурка мене знайде ! Купую фігури тільки з хорошою енергетикою, з історією. Якщо в процесі придбання виникають якісь негаразди, відмовляюсь від такого. Не хочу згадувати потім щось погане, коли буду брати виріб в руки. Мають бути тільки позитивні спогади ».
Вікторія розповідає : « Мене часто запитують, із чого розпочалася моя колекція та чому предметом колекціонування стали саме Діди Морози та Снігуроньки ? У мене був чудовий друг – колишній киянин Олександр Татарський. Геніальний режисер-мультиплікатор, автор легендарної « Пластилінової ворони », а також заставки до « На добраніч, діти ! ». Саша мав дуже гарне захоплення, родом із дитинства : він скрізь шукав старовинних Дідів Морозів та ялинкові прикраси для своєї колекції. Розповідаючи про своїх Дідів Морозів, Саша завжди говорив про них наче про живих людей : « В мене їх понад сто чоловік ». Тоді, я ще не думала про власну колекцію… ».
І додає : « Я лише мріяла допомогти йому у пошуках якого-небудь цікавого екземпляра. Уже як Саші не стало, я випадково опинилася на зльоті колекціонерів, і там рука моя сама потягнулася за гаманцем, коли я побачила рідкісного красеня – ватяного Діда Мороза ».
Побувавши в казковій атмосфері одного з попередніх Свят Новорічної Іграшки в Центрі Україської Культури та Мистецтва, колекціонерка одразу ж захотіла показати й свою збірку. Тож, не дивно, що в 2021 році шляхи Вікторії Чекалкіної й Центру Української Культури та Мистецтва перетнулись в виставковому форматі !
Відвідувачам ХІ Свята Новорічної Іграшки неймовірно пощастило : Вікторія представляє свій проект « Парад Дідів Морозів ». А це – понад 100 казкових персонажів та ялинкових прикрас, книг, рідкісних ретро-фото з кінолітописів, приємних речей із нашого з вами дитинства, виготовлених в різні періоди ХХ століття в Україні !

Завжди хотіла показати свою колекцію людям, а не « скірдувати у шафі », розказати історію створення іграшок. Наші українські іграшки – найкрасивіші і дуже цінуються за кордоном). Тож, у 2021 році ця мрія Вікторії Чекалкіної збулася.

Гостям ХІ Свята Новорічної Іграшки Вікторія Чекалкіна бажає, насамперед, пам’ятати свою історію ! А ще дуже хоче, щоб люди поважного віку й молодь дістали свої сімейні ялинкові скарби із скринь, поставили їх під ялинку, зберігали й передавали з покоління в покоління…
Колекцію новорічної атрибутики від Вікторії Чекалкіної можна побачити з 1 по 28 грудня 2021 року в межах "ХІ Свята Новрічнї Іграшки" Центру Української Культури та Мистецтва.

Адреса : Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В,
ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

Час роботи виставкових залів на період проведення ХІ Свята Новорічної Іграшки :
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00, Сб.-Нд. – 10:00 – 18:00.

Про "ХІ Свято Новорічної Іграшки"

Запрошення на офіційне відкриття

Колекціонерка, письменниця - Вікторія Чекалкіна
Колекціонерка, письменниця - Вікторія Чекалкіна
Колекціонерка, письменниця - Вікторія Чекалкіна

see also

« Живопис Ласло Гайду. Образ світу давно минулого, днешнього і прийдешнього… »

11 décembre 2018

Свято Новорічної Іграшки

10 décembre 2011

Жито-життя. Репортаж з відкриття

25 avril 2012