Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

2 листопада 2014

«Молоді бойчуківці»

Виставка витинанок. Побачити диво з паперу вдалося відвідувачам Центру Української Культури та Мистецтва у період з 11 жовтня по 1 листопада 2014 року.

Адже саме у цей період експонувалась виставка графіки – унікальних витинанок студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, а також їхнього викладача, справжнього фахівця своєї справи – Марини Олександрівни Ващенко.

Спочатку планувалося, що виставка «Молоді бойчуківці» триватиме до 21 жовтня, але, на численні прохання відвідувачів, експозицію було продовжено аж до 1 листопада. Це й не дивно, адже всім кортіло на власні очі побачити таку паперову красу та побільше дізнатися про техніку її виконання. Екскурсовод та доглядачі залів отримували безліч запитань стосовно цього дивовижного мистецтва, історії та особливостей його виготовлення.

Саме поняття «витинанка» посідає важливе місце в українському народному декоративному мистецтві, а також має глибокі та віковічні традиції. Являє собою сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого та кольорового паперу. Папір при витинанні складали вдвоє, вчетверо, увосьмеро, що дозволяло створити сталі структури, композиції. Витинанка тісно оселилась у побуті наших предків, які використовували її для прикрашання стін, печей, вікон, полиць, груб та коминів.

Виставка витинанок «Молоді бойчуківці» залишала дивовижне враження у відвідувачів, адже в експозиції були представлені роботи 23 студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, а саме: Бадзим Олександри, Владимирової Олени, Гончар Катерини, Грищенко Марії, Гута Іллі, Дмитренко Марини, Дудко Оксани, Завгороднього Ростислава, Запорожець Ганни, Кириченко Юлії, Ковальова Станіслава, Кузьменко Яни, Лісніченко Єлизавети, Нагорного Василя, Савєльєвої Анастасії, Середіної Ольги, Стецюк Маргарити, Строк Олександри, Фролової Анни, Ходань Аліни, Царенко Тетяни, Чередніченко Вероніки, Шадріної Катерини, а також 7 робіт їх викладача, Марини Ващенко.

Споглядаючи ці роботи, можна було відчути незламний, квітучий дух нашого народу, адже у всіх роботах чітко простежувалися традиційні символічні орнаменти, в яких переважає геометрія та рослинний світ, проте трапляються також й антропо- та зооморфні фігурки, зображення предметів побуту, архітектури тощо.

Генетичний код нації, який було закладено у витинанки, без перебільшення, відчули абсолютно всі відвідувачі Центру. Майже кожен, хто в Книзі відгуків залишав свої враження, писав «Слава Україні», а наступний – писав власну думку щодо виставки, але обов’язково підписував у кінці «Героям Слава!» і так йшло по колу. Дивлячись на таке миле «спілкування», оселяється впевнена думка, що наша Батьківщина – непереможна і поки живе культура, то й нація житиме і процвітатиме вічно!

«Молоді бойчуківці»
«Молоді бойчуківці»
«Молоді бойчуківці»
«Молоді бойчуківці»
«Молоді бойчуківці»
«Молоді бойчуківці»
«Молоді бойчуківці»

дивіться також

«Молоді бойчуківці»

2 листопада 2014