Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Молоді бойчуківці »

Виставка витинанки викладачів та студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, присвячена Дню художника
11 octobre 2014 – 1er novembre 2014
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

День художника, який щороку в жовтні святкується в Україні – це тріумф творчої думки та можливість продемонструвати багатющі досягнення українських митців. Колискою для багатьох з них є Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Минулого року інституту виповнилося 75 років.
В експозиції виставки « Молоді бойчуківці », що присвячена Дню художника, були представлені витинанки викладачів та студентів цього унікального мистецького навчального закладу. Виставка продемонструвала поєднання традицій та сучасного прочитання їх у роботах молодих митців. Це саме те, що притаманне процесу формування художника в Інституті Бойчука.
Прагнення запропонувати дещо незвичні відтінки пластичного втілення реальних вражень та асоціацій, відкрити для студентів нову грань образотворення, спонукати їх до якомога більш раннього початку самостійної творчості зумовило звернення до однієї з найцікавіших та давніх технік українського народного мистецтва.
Адже витинанка, з властивою їй лаконічністю й вишуканістю зображальних засобів, та близька до неї техніка створення силуету протягом століть привертали увагу не тільки народних, а й професійних митців відмінних художніх уподобань. Достатньо згадати декупажі Анрі Матісса, витончені силуети Олени Круглікової, твори Георгія Нарбута, роботи багатьох сучасних українських митців (Людмили Мазур, Миколи Теліженка тощо).

До експозиції увійшли роботи 23 студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, а саме : Бадзим Олександри, Владимирової Олени, Гончар Катерини, Грищенко Марії, Гута Іллі, Дмитренко Марини, Дудко Оксани, Завгороднього Ростислава, Запорожець Ганни, Кириченко Юлії, Ковальова Станіслава, Кузьменко Яни, Лісніченко Єлизавети, Нагорного Василя, Савєльєвої Анастасії, Середіної Ольги, Стецюк Маргарити, Строк Олександри, Фролової Анни, Ходань Аліни, Царенко Тетяни, Чередніченко Вероніки, Шадріної Катерини, а також 7 робіт їх викладача, Марини Ващенко.
Споглядаючи роботи, можна було відчути незламний, квітучий дух нашого народу, адже у всіх роботах чітко простежувалися традиційні символічні орнаменти, в яких переважає геометрія та рослинний світ, проте трапляються також й антропо- та зооморфні фігурки, зображення предметів побуту, архітектури тощо.
Генетичний код нації, який було закладено у витинанки, без перебільшення, відчули абсолютно всі відвідувачі Центру. Майже кожен, хто в Книзі відгуків залишав свої враження, писав « Слава Україні », а наступний – писав власну думку щодо виставки, але обов’язково підписував у кінці « Героям Слава ! » і так йшло по колу.
Дивлячись на таке миле « спілкування », оселяється впевнена думка, що наша Батьківщина – непереможна і поки живе культура, то й нація житиме і процвітатиме вічно !

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

11 octobre 2014 12:00 Відкриття виставки « Молоді бойчуківці »