Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

18 novembre 2021

Колекціонерка Вікторія Кацай

« Все буде добре ! »

Вікторія – колекціонерка новорічної атрибутики з 10-річним стажем, за фахом – історик-музеєзнавець, навчалась в Харківському державному інституті культури. Вікторія обожнює подорожувати, адже під час поїздок отримує величезне натхнення.
Приватна колекція новорічної атрибутики Вікторії Кацай нараховує понад 200 Дідів Морозів та Снігуроньок різних виробників України, Білорусі, Росії, Грузії, Латвії 1950 – 1960-х рр. Основа колекції – це новорічні персонажі виробництва київських, московських та ленінградських фабрик-артілей. Переважно, це типові підставочні фігури з вати. Наприклад, дуже милі Снігуроньки-Містянки, створені в 1960-х рр. на фабриці “Перемога” в Києві. Є й цікаві екземпляри з порцеляни, дерева, гіпсу, пап’є-маше. Найменший Дід Мороз заввишки 14 см., найбільший – аж 65 см.
Також в колекції значне місце займають ялинкові прикраси зі скла, вати, дроту, стеклярусу, картонажні іграшки 1940 – 1960 рр. Тематика іграшок – різноманітна ! Наприклад, персонажі казок, діти, птахи, звірі, космос. Найстаріші предмети в колекції – рідкісні іграшки з вати 1940-х рр.
Поповнення колекції завжди приносить Вікторії задоволення, особливо коли вдається отримати давно омріяного Діда Мороза чи Снігуроньку. Буває й розпач, коли не вдається придбати гарний екземпляр. Але Вікторія довго не сумує, й продовжує « полювання » на омріяні раритети.
Своїм кумиром та наставницею в колекціонуванні вважає Вікторію Чекалкіну, яка зібрала масштабну колекцію Дідів Морозів та Снігуроньок, написала книгу « Дід Мороз та Снігуронька. Українські артілі й фабрики іграшок 1939 – 1969 рр. ». Колекціонерки радо співпрацюють, обмінюються досвідом. А в 2021 році разом беруть участь в ХІ Святі Новорічної Іграшки.
Вікторія Кацай надала для виставки рідкісні ялинкові іграшки, Дідів Морозів та Снігуроньок, створених на українських артілях, зокрема – в Харкові, де проживає колекціонерка. Під час прискіпливого відбору предметів, для неї першочерговим завданням було представити глядачеві кращі зразки ялинкових прикрас та підставочних фігур з власної колекції, які будуть цікаві глядачеві.
А найважливіше для Вікторії – викликати приємні спогади про дитинство ! Кожна родина прикрашала такими новорічними іграшками ялиночку. Це було дійство, яке об’єднувало всіх членів сім’ї.
Гостям ХІ Свята Новорічної Іграшки Вікторія Кацай дуже радить також розпочати збирати власну колекцію ялинкових прикрас. І від усього серця бажає здоров’я, радості й весело зустріти Новий Рік !
Колекційні іграшки від Вікторії Кацай можна подивитись на вставці "ХІ Сято Новорічної Іграшки" Центру Української Культури та Мистецтва з І по 28 грудня 2021 року.

Адреса : Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В,
ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

Час роботи виставкових залів на період проведення ХІ Свята Новорічної Іграшки :
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00, Сб.-Нд. – 10:00 – 18:00.

Про "ХІ Свято Новорічної Іграшки"

Запрошення на офіційне відкриття

Колекціонерка Вікторія Кацай
Колекціонерка Вікторія Кацай
Колекціонерка Вікторія Кацай
Колекціонерка Вікторія Кацай

see also

Виставка Ю. Камишного в музеї Т. Шевченка

5 décembre 2012

Литовська національна спадщина. Екскурсії та майстер-класи

16 octobre 2013

Березнюк Тетяна Олександрівна

10 février 2021