Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

10 лютого

Березнюк Тетяна Олександрівна

«Професія викладача є нелегкою, вона завжди потребує розвитку та самовдосконалення»

Це постійні підготовки до лекцій та практичних пар, написання навчальних програм, опрацьовування інформації для покращення знань та зацікавленості студентів. Разом із тим, бути викладачем – це постійно рухатись вперед!
Мені пощастило поспілкуватися з асистентом (по сумісництву – випускницею 2016 р.) кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей Київського національного університету культури і мистецтв Тетяною Олександрівною Березнюк.
Стати експертом у галузі мистецтвознавства не було її мрією. Тут важливу роль відіграв випадок, і вона потрапила на цю спеціальність за результатами ЗНО. Але провчившись два роки, зрозуміла, що хоче працювати та розвиватись у цій сфері, адже бачить перспективи. Під час навчання на магістратурі, Тетяна Олександрівна працювала в Національному банку України. Та її бажання піти на навчання до аспірантури було сильнішим, аніж зустріч іноземних делегацій та розповіді про історію українських грошей. Так і почалась її викладацька діяльність.
Більшість свого часу Тетяна Олександрівна витрачає на роботу, а також, на написання дисертації. Тому вона сміливо й впевнено сказала, що живе своєю роботою: «Я щаслива, що мені подобається!». Кафедра, на якій викладає, готує фахівців-практиків гуманітарного напрямку в царині музейної та пам’яткоохоронної діяльності.
Теоретична підготовка обов’язково підкріплюється практичними заняттями. Кафедра музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей включає в себе різноманітні види експертиз: творів образотворчого мистецтва, рідкісних книг, археологічних колекцій, грошей. Проведення експертиз вимагає від викладача якісної фахової підготовки та потребує співпраці з іншими установами. Серед них – Експертно-криміналістичний центр МВС України. Тетяна Олександрівна викладає експертизу нумізматичних колекцій (експертиза грошей) та музейний менеджмент.
Скільки корисної інформації може розповісти викладач студентам у межах цих навчальних дисциплін!!! Але існує певний стереотип, що викладач – це невдячна професія… У відповідь на це, Тетяна Олександрівна стверджує: «Ні, зовсім з цим не погоджуюсь! Ти отримуєш набагато більше! Це задоволення та постійне спілкування зі студентами!».
У ході нашої розмови відчувалось, що вона всю себе віддає студентам: «Для мене важливе таке спілкування, тому що ми зі студентами на одному рівні! Це дуже класно! Із одного боку, ти їм даєш щось нове, а з іншого – вони допомагають тобі навчитись чомусь новому!». Тетяна Олександрівна зізналась, що неймовірно любить своїх студентів: «Ми на зв’язку 24/7, ми плануємо наше дозвілля, вирішуємо проблеми, допомагаємо один одному!»
Студенти тримають її в тонусі та мотивують рухатись вперед! А вона ж, у свою чергу, ділиться досвідом та скеровує студентів розвиватися й набувати практичних навичок. Адже важливо залучитись підтримкою свого куратора. Наприклад, разом із ними пише тези доповідей, які потім друкують у збірниках матеріалів конференції, після прочитання яких Тетяна Олександрівна неймовірно горда та щаслива за своїх студентів!
За свою молоду викладацьку кар’єру, вона допомогла багатьом із них: десь підтримала словом чи порадою; підказала, як впоратись із навчальною програмою; провела дозвілля разом зі своєю групою, що посприяло зростанню командного духу групи. Тетяна Олександрівна навчає свої студентів допомагати один одному та працювати пліч-о-пліч: «Найбільша нагорода – якісна комунікація. А хороша взаємодія – найкраще, що може бути!»

Альона Кугук, студентка ІІ курсу Київського національного університету культури і мистецтв.

Фото надані Березнюк Тетяною Олександрівною

Березнюк Тетяна Олександрівна
Березнюк Тетяна Олександрівна
Березнюк Тетяна Олександрівна

дивіться також

17 квітня 2013 року відкриття проекту "Сонячний Великдень"

18 квітня 2013

Свято Новорічної Іграшки

10 грудня 2011

Литовська національна спадщина. Екскурсії та майстер-класи

16 жовтня 2013