Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

25 novembre 2021

Майстер Олеся Токарська

« Кожна розписана мною кулька – вигадана, вилюблена, вицілувана ! »

Майстриня проживає в смт. Клавдієво – легендарному осередку створення українських ялинкових прикрас. Педагог за фахом, навчає діток початкових класів у Клавдіївському ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Олександра Рибалка.
Розписом скляних ялинкових кульок Олеся Токарська займається вже близько 15 років. Експериментує з вітражним та акриловим розписом, декупажем. Полюбляє й об’ємні техніки. А сюжетів і не злічити ! У її виробах оживають фантастичні зимові пейзажі, святкові сценки, персонажі з улюблених мультфільмів та казок.
А який витончений петриківський розпис можна побачити на ялинкових іграшках від Олесі Токарської… Над таїнством створення такої краси вона працює в своїй невеличкій затишній майстерні, де немає зайвих очей та ніщо не відволікає від такої відповідальної справи.
Ніжність та неймовірна делікатність ліній прослідковується й в іншій творчій сторінці діяльності майстрині – адже вона ще й відома писанкарка з понад 25-річним досвідом ! Її писанки є окрасою приватних колекцій виробів ужиткового мистецтва в Україні, Бразилії, Монголії, Німеччині, США, Франції, Швейцарії, Польщі. Кілька років поспіль вона брала участь з колекціями авторських писанок у « Сонячному Великодні » – улюбленому весняному багаторічному проекті Центру Української Культури та Мистецва.
А скляні іграшки Олеся Токарська представляє на Святі Новорічної Іграшки з 2011 року, – коли, вперше побачила рекламу виставки, ризикнула й подала заявку на участь. І, як каже Олеся, не пошкодувала жодного разу ! Адже саме на її іграшках виросло вже кілька поколінь маленьких гостей Свята. Авторські скляні кульки, розписані майстринею, відвідувачі дуже люблять купувати в свої родинні колекції ялинкових прикрас.
Як зазначає Олеся Токарська, для неї щорічна участь у Святі Новорічної Іграшки – це дуже велика радість. Бо завдяки цьому знаходить нові враження для творчої роботи, нові зустрічі та спілкування.
Цього року Олеся Токарська планує здивувати своїх шанувальників новою колекцією іграшок з вишуканим петриківським розписом, пейзажами з об’ємними кучугурами снігу. А ще, кульками з оксамитовим покриттям та ексклюзивними прозорими кульками з 3D малюнком. У цьому Олесі допомагало величезне натхнення й новорічний настрій, який ще восени оселився в будинку майстрині !
І, звісно, майстриня неймовірно вдячна організаторам за величезні зусилля, яких вони докладають, аби подарувати тисячам шанувальників виставки довгоочікуваний новорічний настрій. Усім бажає Щасливого і безпечного Нового Року !
Іграшки від Олесі Токарської експонуються з 1 по 28 грудня 2021 року в межах "ХІ Свята Новорічної Іграшки" Центру Української Культури та Мистецтва.

Адреса : Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В,
ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

Час роботи виставкових залів на період проведення ХІ Свята Новорічної Іграшки : Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00, Сб.-Нд. – 10:00 – 18:00.

Про "ХІ Свято Новорічної Іграшки"

Афіша Святкового дня

Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська

see also

Вечір пам’яті Вацлава Гавела

26 mars 2012

« Саша Прахова. Зима, свято »

22 janvier 2013

19 грудня 2012 року в стінах Центру Української...

19 décembre 2012