Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

25 novembre 2021

Майстер Олеся Токарська

« Кожна розписана мною кулька – вигадана, вилюблена, вицілувана ! »

Майстриня проживає в смт. Клавдієво – легендарному осередку створення українських ялинкових прикрас. Педагог за фахом, навчає діток початкових класів у Клавдіївському ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Олександра Рибалка.
Розписом скляних ялинкових кульок Олеся Токарська займається вже близько 15 років. Експериментує з вітражним та акриловим розписом, декупажем. Полюбляє й об’ємні техніки. А сюжетів і не злічити ! У її виробах оживають фантастичні зимові пейзажі, святкові сценки, персонажі з улюблених мультфільмів та казок.
А який витончений петриківський розпис можна побачити на ялинкових іграшках від Олесі Токарської… Над таїнством створення такої краси вона працює в своїй невеличкій затишній майстерні, де немає зайвих очей та ніщо не відволікає від такої відповідальної справи.
Ніжність та неймовірна делікатність ліній прослідковується й в іншій творчій сторінці діяльності майстрині – адже вона ще й відома писанкарка з понад 25-річним досвідом ! Її писанки є окрасою приватних колекцій виробів ужиткового мистецтва в Україні, Бразилії, Монголії, Німеччині, США, Франції, Швейцарії, Польщі. Кілька років поспіль вона брала участь з колекціями авторських писанок у « Сонячному Великодні » – улюбленому весняному багаторічному проекті Центру Української Культури та Мистецва.
А скляні іграшки Олеся Токарська представляє на Святі Новорічної Іграшки з 2011 року, – коли, вперше побачила рекламу виставки, ризикнула й подала заявку на участь. І, як каже Олеся, не пошкодувала жодного разу ! Адже саме на її іграшках виросло вже кілька поколінь маленьких гостей Свята. Авторські скляні кульки, розписані майстринею, відвідувачі дуже люблять купувати в свої родинні колекції ялинкових прикрас.
Як зазначає Олеся Токарська, для неї щорічна участь у Святі Новорічної Іграшки – це дуже велика радість. Бо завдяки цьому знаходить нові враження для творчої роботи, нові зустрічі та спілкування.
Цього року Олеся Токарська планує здивувати своїх шанувальників новою колекцією іграшок з вишуканим петриківським розписом, пейзажами з об’ємними кучугурами снігу. А ще, кульками з оксамитовим покриттям та ексклюзивними прозорими кульками з 3D малюнком. У цьому Олесі допомагало величезне натхнення й новорічний настрій, який ще восени оселився в будинку майстрині !
І, звісно, майстриня неймовірно вдячна організаторам за величезні зусилля, яких вони докладають, аби подарувати тисячам шанувальників виставки довгоочікуваний новорічний настрій. Усім бажає Щасливого і безпечного Нового Року !
Іграшки від Олесі Токарської експонуються з 1 по 28 грудня 2021 року в межах "ХІ Свята Новорічної Іграшки" Центру Української Культури та Мистецтва.

Адреса : Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В,
ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

Час роботи виставкових залів на період проведення ХІ Свята Новорічної Іграшки : Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00, Сб.-Нд. – 10:00 – 18:00.

Про "ХІ Свято Новорічної Іграшки"

Афіша Святкового дня

Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська
Майстер Олеся Токарська

see also

« Украина – Сербия »

30 mars 2012

« Вогнисто-яріюче, оптимістичне, глибинне малярство Тараса Усика »

29 décembre 2018

Золота Фортуна. Нагородження

16 décembre 2011