Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

18 лютого

Кошак Олександр Михайлович

«Якщо в душі не «горить» і не «засвітилось» то й нічого йти на викладацьку роботу!»

Саме таку думку має Кошак Олександр Михайлович – кандидат наук із соціальних комунікацій, Доцент кафедри журналістики Факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету. Тут він викладає вже 7 років, а до цього 35 років пропрацював на українському радіо й телебаченні. Був і власним кореспондентом Українського радіо в Луганській області, і першим заступником генерального директора Луганської обласної державної телерадіокомпанії. Перед початком викладацької роботи в Києві, протягом 5 років працював в ТРК «Всесвітня служба «УТР» (Українське телебачення і радіомовлення).
Свого часу отримав запрошення від Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля викладати на кафедрі журналістики. Олександр Михайлович скористався цією можливістю, адже хотів створити молодіжне україномовне FM-радіо на сході України – у Луганську. З цього й почалась викладацька кар’єра!
Із 2014 р. Олександр Михайлович працює в Національному авіаційному університеті одразу на двох кафедрах: журналістики та реклами і зав’язків з громадськістю. На моє прохання назвати дисципліни, які викладає, я почула щонайменше 5: «Основи радіожурналістики», «Режисура радіо- й телепередач», «Основи продюсерської діяльності», «Постановка голосу», «Основи відео виробництва».
На питання, чи не складно викладати одразу 5 дисциплін, Олександр Михайлович спокійно та впевнено відповів: «Коли за плечима 35 років практичної журналістики, то й сам чорт не брат! Коли, працюючи власним кореспондентом Українського радіо, ти щодня не сидиш на місці, висвітлюючи події, й ти один акредитований в області кореспондент – маєш всюди встигнути. А в області дуже багато цікавих подій! Найважливіші ти собі обираєш. І, як кажуть в народі, «вовка ноги годують». Тому після цієї роботи – викладацька діяльність тільки в задоволення!».
Олександр Михайлович з теплотою розповідав мені про своїх студентів: «Якщо любиш дітвору, любиш свою професію – то оце подвійне кохання й дає результат!». Разом зі своїми студентами він навіть втілює в життя театралізовані вистави, святкові дійства.
Одна з них – «Лісова пісня», де Олександр Михайлович грав Лісовика, адже актора на цю роль не було. Він залюбки погодився на цю роль, адже вважає, що студентів необхідно підтримувати! Багато чого студенти пропонують самі, а викладач лише підтримує та допомагає у реалізації їх задумів. Наприклад, під час Різдвяних свят організували студентський Вертеп і колядували в редакційних колективах Українського радіо.
Неодноразово Олександр Михайлович залучав своїх студентів до підготовки телевізійних передач про виставки, які проходили в Центрі Української Культури та Мистецтва. Він зазначає, що без практики теорія не працює, тому максимально намагається залучати своїх студентів до набування практичних навичок!
Починаючи з першого курсу, викладач придивляється до студентів та намагається відчути тих, хто дійсно цікавиться своєю майбутньою професією. Олександр Михайлович дуже гордий за свою випускницю Ірину Сороку, яка працює випусковим директором на телеканалі «Крим. Реалії». А також, Дариною Реготун, яка монтує телевізійні програми на телеканалі ICTV.
Олександр Михайлович під кінець нашої розмови сказав мені, що пишається своїм внеском в українську культуру. А саме, зйомками та випуском програм, які він робив разом зі своїми студентами про відомих митців, зокрема, династію Пілюгіних. Протягом нашої розмови Олександр Михайлович, сам того не знаючи, навчив мене багато чому! Напевно, це показник справжнього викладача та учителя.

Альона Кугук, студентка ІІ курсу Київського національного університету культури і мистецтв.

Фото надані Кошаком Олександром Михайловичем

Кошак Олександр Михайлович
Кошак Олександр Михайлович
Кошак Олександр Михайлович
Кошак Олександр Михайлович
Кошак Олександр Михайлович

дивіться також

Галицька Дефіляда в Тернополі 2013 року

24 жовтня 2013

«Вітер народу» Антоні Міро: вічні цінності крізь...

15 жовтня 2012

Максиміліан Волошин і Тарас Шевченко

12 березня 2013