Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Про подію

Відкриття художньої виставки «Київ живописний»

05 вересня – 04 жовтня 2014 року

Відкриття виставки – 05 вересня о 18:00.

Організатори виставки: Громадська організація «Мистецький курінь», Центр Української Культури та Мистецтва, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Мистецький проект «Київ живописний» – апофеоз пленерного мистецтва української живописної школи, який стартував 10 травня 2010 року. До участі у проекті залучено представників від живописних шкіл Закарпаття, Києва, Криму, Львова, Одеси та Харкова. Це повна палітра українського класичного живопису.

Представлена в Центрі Української Культури та Мистецтва експозиція включає вагому частину напрацьованого матеріалу, дає змогу побачити і порівняти творчість майстрів всіх зазначених живописних шкіл України.
Пленерний живопис – це живі образи, перше найбільш правдиве відчуття художника, не замулене і не зіпсуте пізнішими намаганнями автора «вдосконалити» свій твір у майстерні.
За задумкою авторів, проект має спровокувати дискусію про престиж Української живописної школи, як такої, що сьогодні є попереду своїх європейських вчителів (згадаємо кінець ХІХ ст.) і, на відміну від них, у сучасному живописі утримує традиції класичного мистецтва, збагачені культурними особливостями української школи.
Під час відкриття виставки відбудеться презентація художнього альбому «Київ живописний», присвяченого 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. До нього увійшло приблизно 300 живописних творів сучасних українських митців. Видавничому проекту передував дворічний марафон пленерного живопису: до столиці з’їхалися художники з різних куточків України, аби ближче пізнати Київ й передати свої спостереження, відчуття на полотні. Отож, в альбомі місто постає очима і місцевих, і немісцевих митців. Ініціатор марафону й випуску видання —ГО «Мистецький курінь».
Живописний альбом дає змогу мандрувати Києвом, сторінка за сторінкою опиняючись у різних його мальовничих місцинах, поруч із культурно-історичними пам’ятками. Завдяки різним поглядам на столицю, різним живописним технікам, представленим в альбомі, кожен має змогу «прочитати» Київ по-новому, навіть ті, для кого він став буденністю.

Вхід вільний, ласкаво просимо!

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ
вул. Хорива, 19-В
ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
№ тел.: (044) 425-12-64
Час роботи виставкового центру: Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. – вихідний

З питань акредитації, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів - звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Відкриття художньої виставки «Київ живописний»

дивіться також

Відкриття виставки живопису «Зима у вікні»

26 грудня 2018

Лекція-показ «Пошуки першоджерел. Архаїчне Полісся» та майстер-клас «Вишивка «коса лиштва»

13 квітня 2018

Конкурс «Наймиліша серцю Новорічна прикраса»

12 грудня 2016