Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Розстріляний » Київ. Хроніка ХХІ століття »

Проект соціально-освітнього спрямування
1er mars 2021 – 21 mars 2021
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

За підтримки : КП « Київреклама », Київської міської державної адміністрації.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Слово « розстріляний » невипадково обране як ключове в даному проекті. Оскільки хаотичне, необдумане розміщення реклами залишає на фасадах будинків столиці глибокі « рани » від перфоратора. А кривдники фасадів не несуть жодної відповідальності за вчинену шкоду, оскільки нині законодавчо не закріплена відповідальність за таку діяльність.

Слоган : « ЗмінИ на краще ! »

Проект було реалізовано шляхом проведення виставки фоторобіт архітектурних пам’яток м. Києва, які постраждали внаслідок необдуманого розміщення реклами на їх фасадах. Також експонувалися фотороботи, де були представлені окремі квартали та вулиці, що належать до історичної забудови міста – одного з найдавніших та найбагатших архітектурно в Європі. Тобто, було наочно продемонстровано наслідки некерованої рекламної політики періоду сучасності.

Проблема : І третина ХХІ століття – період нових соціально-економічних змін, які прийшли в Україну з динамічним ростом об’ємів ринкових відносин у всьому світі. Розвиток сучасних технологій та бізнес-галузей, без сумніву, є позитивним явищем, яке покращує фінансову ситуацію в Україні в цілому та в м. Києві, зокрема. Це, в підсумку, сприяє розвитку міського інформаційно-рекламного середовища.
У той же час, має прояв і негативна сторона цього процесу. По-перше, відбувається стрімке знищення обличчя м. Києва – міста з багатовіковою історією та унікальним архітектурним спадком, традиціями міської культури. Помітним є гострі розбіжності між загальним стилем тієї чи іншої старовинної споруди та наявним на ній рекламним носієм.
Також, різноформатні вивіски, афіші, плакати, світлодіодні екрани, банери, сіті-лайти, біг-борди гігантських розмірів є носіями примусового рекламування. Адже містянин-споживач їх бачить щоденно поза своїм бажанням (на відміну від реклами в друкованих засобах масової інформації або телебаченні, радіо де споживач може відволіктися від неї).
Отже, зовнішня реклама, як одна з провідних складових частин рекламного ринку країни, з одного боку – є дієвим механізмом, що пришвидшують ринкові процеси. А з іншого – окремі зразки такої реклами своєю появою на міських спорудах без врахування будь-яких особливостей як споруд, так і кварталів, вулиць в цілому, призводять до порушення гармонії архітектурно-ландшафтного середовища м. Києва.
Разом із тим, варто зазначити, що державні та комунальні служби ведуть активну боротьбу з некоректною зовнішньою рекламою. Завдяки їх якісній роботі відбувається процес демонтажу таких взірців зовнішньої реклами та попередження появи нових. Але ці позитивні зміни сприймаються суспільством як належне, хоча за цим стоїть копітка праця великої кількості людей, які боряться за збереження гармонії міського середовища. Тож, є суспільна потреба в інформуванні киян про такі якісні зміни. Даний проект сприятиме цьому.

На цих фото можна було побачити, як внаслідок відсутності єдиної концепції розміщення рекламних конструкцій, ці адміністративні одиниці втратили своє унікальне історико-архітектурне « обличчя », оскільки були приховані від киян та гостей міста (серед яких значна кількість іноземців) внаслідок монтажу хаотичних рекламних конструкцій.
Відвідувачі змогли оглянути й фото, представлені за принципом порівняння « було » – « стало ». Це давало змогу зрозуміти значний обсяг зусиль комунальних та державних служб по боротьбі з агресивними проявами зовнішньої реклами в м. Києві.
А також, відвідувачі мали змогу побачити рідкісні ретро-фото окремих споруд та адміністративних одиниць м. Києва, починаючи з ХІХ століття. Таким чином, в одному виставковому просторі було продемонстровано як вигляд історичних архітектурних об’єктів без зовнішньої реклами, так і зразки рекламних конструкцій ХІХ – І половини ХХ століття, аби відвідувачі могли здійснити власний аналіз традицій та новацій зовнішньої реклами, їх переваг та недоліків, так і зрозуміти необхідність створення чіткого механізму контролю розміщення носіїв реклами в м. Києві у період сьогодення.

Актуальність проекту пов’язана з активізацією процесу розміщення зовнішньої реклами в м. Києві, яка змінює візуальне сприйняття архітектурно-ландшафтного та історико-культурного середовища столиці України – м. Києва. Самовільне розміщення рекламних носіїв вносить певну дисгармонію, яка відображається на даному етапі розвитку м. Києва як одного з найкрасивіших міст Європи та світу, є причиною дисонансу міського простору в очах киян та гостей міста.

Мета проекту – налагодження продуктивного діалогу між органами місцевої влади, підприємцями та фахівцями в галузі дизайну, реклами та архітектури, задля збереження та покращення унікального архітектурно-ландшафтного міського середовища столиці України.

Завдання проекту :
-  об’єднання зусиль для спільного створення концепції сучасної рекламної діяльності, яка в економічному та маркетинговому сенсі зменшить негативні впливи на формування відчуття комфортності та існування людини в м. Києві ;
-  збереження міської історико-архітектурної спадщини ;
-  розробка актуальних форм вияву міської зовнішньої реклами, що допоможе зберегти унікальний міський простір та, водночас, сприятиме розвитку ринкових відносин, бізнес-галузей ;
-  демонстрація позитивних змін у сфері розміщення зовнішньої реклами в м. Києві завдяки якісній службі відповідних державних та комунальних служб.

Цільова аудиторія :
-  підприємці, які проводять свою комерційну діяльність в м. Києві та мають необхідність в розміщенні вивісок та інших форм зовнішньої реклами. Вони зможуть отримати консультації з розміщення реклами, усвідомити міру відповідальності перед владою та містянами внаслідок некоректних виявів рекламної діяльності ;
-  представники органів місцевої влади та комунальних служб ;
-  дизайнери. Адже саме на них покладено відповідальне завдання – розробка гармонійного рекламного міського середовища та впровадження його в архітектурний простір столиці України. Це стосується як старовинних районів, так і сучасних ;
-  учні та студенти профільних навчальних закладів з м. Києва та різних регіонів України ;
-  кияни та гості міста різних вікових та соціальних категорій, яких об’єднує любов до м. Києва.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по
е-mail : [email protected]

Події під час виставки

1er mars 2021 10:00 Виставковий проект « Розстріляний » Київ. Хроніка ХХІ століття »