Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка «Єдиний відбиток»

Художня творчість Ірини Яшан
16 квітня 2015 – 16 травня 2015
Вхід вільний

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Ніжна й природна палітра кольорів, благородне сяяння... Усе це можна побачити на дивовижних художніх творах Ірини Яшан. Картини передають особливе творче сприйняття навколишнього світу мисткинею. Оригінальні монотипійні графічні твори Ірини Яшан є першою виставкою монотипії в Центрі Української Культури та Мистецтва.
Ірина Яшан родом з прикарпатського села Колодіїв, що на Івано-Франківщині. Зимові та весняні пейзажі, представлені у Центрі Української Культури та Мистецтва – то мальовнича природа Карпат.
Розглядаючи роботи пані Ірини, відчувається найтонше чуття естетики мисткині. Роботи художниці важко охарактеризувати як аматорські твори. Найтонше чуття естета в її генах. За яку тему не взялася б Ірина Яшан, якою б технікою не скористалася, її твори відзначаються бездоганним смаком, правильними пропорціями, чистим і гармонійним колоритом. Монотипії пані Ірини несуть людям світле і радісне світовідчуття, добре серце художниці.
Як виявилося, Ірина Яшан спочатку взагалі не думала про організацію виставок своїх робіт. Майже кожну другу картину вона дарувала близьким та знайомим. За словами художниці, її цікавило те відчуття, яке народжується під час процесу малювання.
Ще школяркою Ірина Яшан брала участь у численних обласних виставках і конкурсах дитячого малюнка. Професійний творчий початок вимагав нових знань. Проте після закінчення школи Ірина не пішла навчатися в елітний мистецький навчальний заклад. Вона обрала професію кресляра-конструктора.
Після закінчення навчання працювала в Українському проектно-конструкторському технологічному інституті (ПКТІ). Через деякий час перейшла на роботу в Івано-Франківський краєзнавчий музей, де представлено народне мистецтв та іконопис Бойківщини, Гуцульщини, Опілля та Покуття. Робота в такому музеї, де гуртувалась наукова і творча інтелігенція краю, сприяла розкриттю таланту художниці.
Талант і творчий доробок Ірини Яшан стали відомі в Києві завдяки Лесі Головач. Вона стала ініціатором і куратором проекту «Єдиний відбиток». Навесні 2015 року ікони та монотипії Ірини Яшан були представлені у виставкових залах Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Події під час виставки

16 квітня 2015 17:00 Відкриття виставки монотипії Ірини Яшан «Єдиний відбиток»