Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Про подію

Відкриття виставки монотипії Ірини Яшан «Єдиний відбиток»

16 квітня – 16 травня 2015 року.
Відкриття виставки – 16 квітня о 17:00

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва, Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

Експозиція представить монотипії, створені талановитою художницею Іриною Яшан. Монотипія – зображення, нанесене фарбами на гладеньку поверхню дошки, яке під тиском переходить на папір. При цьому виходить єдиний відбиток зі своєрідними художніми якостями. Для Ірини цей друкарський прийом в графіці перетворився не лише в спосіб самовияву, а й став співавтором, вносячи елемент непередбачуваності в задум малюнка і відтворюючи безпосередність враження від барвистої краси навколишнього світу.

Ірина Яшан народилася в прикарпатському селі Колодіів, що на Івано-Франківщині. Мальовнича неповторність рідного краю, відомого визначними культурними, літературними, художніми надбаннями, вплинула на її емоційний та естетичний стрій і вже в ранньому дитинстві вона виявила хист до малювання.

Будучи школяркою, брала участь в численних обласних виставках і конкурсах дитячого малюнка. Та, попри мистецькі здібності, після закінчення школи не стала розвивати їх у художньому навчальному закладі, а освоїла професію кресляра-конструктора і стала працювати в Івано-Франківському проектно-технологічному інституті.

Але в її роботі технічна складова переважала творчу, тому Ірина почала працювати в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, довкола якого гуртується наукова і творча інтелігенція області. Саме музей став ідеальним середовищем для розкриття таланту закоханої в рідний край мисткині. У цей період виявляються її жанрові уподобання – монотипія та іконопис в поєднанні з вишивкою.

У 2007 році в Прикарпатському інституті мистецтв відбулася перша персональна виставка художниці, куратором якої став завідувач кафедрою образотворчого мистецтва Б.В.Бойчук. Надалі Ірина – активний учасник обласних (а в 2014 – Всеукраїнської) виставок. У березні-квітні 2015 року її монотипії та ікони експонувалися в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького (м. Київ). Численні відвідувачі були вражені талантом Ірини Яшан, колоритом її творів та невгамовним творчим потенціалом.

Її творчий доробок стає все більш цікавим як пересічним глядачам, так і професіоналам. Більшає коло її шанувальників. І виставка «Єдиний відбиток» закономірно стане значною віхою на шляху до глядача і етапом в подальших творчих пошуках.

Відкриття виставки – 16 квітня о 17:00. Вхід – вільний! Щиро запрошуємо!

Час роботи виставкового центру:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00
Сб. – 10:00 – 18:00
Нд. – вихідний

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
м. Київ, Україна
вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

З питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко
за № тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Відкриття виставки монотипії Ірини Яшан «Єдиний відбиток»
Відкриття виставки монотипії Ірини Яшан «Єдиний відбиток»
Відкриття виставки монотипії Ірини Яшан «Єдиний відбиток»

дивіться також

Міжнародний мистецько-освітній проект «Український Герой»

14 травня 2015

Виставка «Родина. Майстерність. Традиція» у Музеї сучасного мистецтва

10 листопада 2017

Відкриття виставки графіки та живопису Катерини Білетіної «Душа українського одягу»

16 вересня 2014