Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка «Слов’янська Легенда»

Малярство на тканині, гобелени, живопис Лесі Майданець
21 січня 2016 – 27 лютого 2016
Вхід вільний

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Експозиція зібрала в собі роботи, створені за понад 25 років творчої діяльності пані Майданець. Від дипломного проекту, присвяченого творчості її дідуся Олександра Саєнка, до зрілих імпровізацій у техніці батику.
Експонати продемонстрували етапи формування її власного голосу, сміливий пошук нових шляхів виразу творчих імпульсів. Така своєрідна подорож у часі дуже важлива для усвідомлення дійсних здобутків митця.
Іншим елементом, що об’єднує твори, стало широке використання давньослов’янської естетики. Пані Леся доволі тривалий час ретельно вивчала мистецтво доби Київської Русі. Ознайомлювалася з ключовими роботами, розбирала на складові частини давнослов’янську естетику, робила варіації на тему.
За її словами, це допомогло краще зрозуміти не тільки тогочасну культуру і її шлях до сьогодення, а також і те, що вона як художник може зробити, користуючись цими історико-культурними надбаннями. Такий підхід складає основу мистецьких пошуків Лесі Майданець.
Вона займається тим, що Езра Павнд назвав «робити новим». На її думку, осмислення старого є найкращим способом його збереження. Таким чином, воно вкладається у фундамент майбутнього. На даному історичному етапі це необхідно, бо українська культура має деякі проблеми з осмисленням минулого. Власне, це основний, хоча й безпосередньо невисловлений, меседж виставки.
Головним питанням, яке художниця ставить глядачеві є те, що він буде робити з набутими знаннями – чи зможе він застосувати їх десь в своєму житті чи вони згинуть занедбані з мороком побуту?
Її сонячні та життєрадісні твори експонувалися в знаменитих галереях Парижу, Ерфурта і Магдебургу, Афін, Торонто і Едмонтону, Чикаго і Філадельфії, Сіднею і Канберри, Москви і Єкатеринбургу. Гобелени і малярські полотна Лесі прикрашають численні музеї та колекції України, Англії, Франції, Німеччини, Греції, США, Канади, Австралії, Росії.
Під час відкриття виставки відбулася презентація книги матері Лесі Майданець – Ніни Саєнко. У виданні «Шляхи долі» зібрані чисельні матеріли про творчість роду Саєнків, мемуари пані Ніни, інформація про корпус робіт, статті мистецтвознавців та друзів родини, а також надзвичайно велика кількість ілюстрованого матеріалу. Книга вражає своєю всеохопністю. Це свого роду «Усе, що треба знати про мистецьку родину Саєнків».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Події під час виставки

21 січня 2016 18:00 Відкриття художньої виставки «Слов’янська легенда»