Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Про подію

Відкриття виставки Оксани Грек «Мамині казки»

28 квітня – 19 травня 2015 року.
Відкриття – 28 квітня о 13:00

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Художниця живе в мальовничому місті Ніжин, що на Чернігівщині. «Мамині казки» – цикл картин, які мають теплу душу. А нещодавно вийшла в світ книжечка «Теплі мамині казки» прекрасної поетеси Тетяни Череп-Пероганич, проілюстрована картинами Оксани Грек.

«Вони створені з любов’ю й теплом, аби подарувати Вам те, що живе в моєму серці» – каже Оксана. Усе найважливіше в нашому житті відбувається раптово й непомітно. Так і живопис два з половиною роки тому підкрався тихенько, мов той кіт-муркіт, зігрівся на серці Оксани Грек та й став намурличувати казки. Тепер художниця навіть уявити не може, як би жила без цього! А полотна – мов кохані діти, яких вона носить під серцем, народжує, любить...

Перша картина «Сонечка» з серії «Мамині казки» з’явилася восени 2012 року. Оксана Грек не мала якогось навмисного задуму, конкретної ідеї. Лише інтуїція, політ душі, любов художниці до своїх донечок, задоволення від гри з кольором, фарбою та мастихіном...

У процесі творчої роботи Оксана Грек стала помічати, що створюється картина, на яку хочеться довго-довго дивитися, і від того стає затишно й гарно. Спонтанна гра між фарбою та мастихіном надала картині стилю декоративного живопису.

А вже за рік з’явився задум створити цілу серію подібних полотен. Таких, які б радували не лише діточок, а й дорослих. Адже немає жодної людини, яка б не хотіла бодай на мить повернутися в дитинство. Туди, де немає жодних проблем, завжди затишно й гарно і де про тебе турбуються люблячі люди. Кожна нова, написана на полотні історія – це теплий спогад з минулого, відчуття повного щастя від того, що маєш щасливу родину та мрії про щось світле і гарне.

Головним героєм у «казках» є мудрий і турботливий Кіт та дітки (зазвичай дівчатка), про яких він піклується: читає казки на ніч, годує, купає, в’яже на зиму теплі вовняні носочки… І лише іноді він дозволяє собі відпочити та поніжитися у гарбузовій джакузі за келихом теплого молока або пограти на гітарі, перебуваючи у творчому натхненні.

Пан Гарбузович (так називає кота художниця) – то є втілення батьківської або прабатьківської турботи й любові, він творець затишку і Той, Хто оберігає. Гарбузович жити не може без українського села, хоча живе у місті, зрештою він і є – дорога туди, де завжди усе найкраще. А іноді кіт – то, мабуть, і сама художниця.

«Мамині казки» – це окремий світ, сповнений щастя, тепла та миру, світла і яскравих кольорів. Приходьте зі своїми рідними людьми на цю дивовижну виставку, саме в нас живе ота дитяча, тепла й щира казка, за якою ви так скучили!

Вхід вільний! Щиро запрошуємо!

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:

Україна, м. Київ

вул. Хорива, 19-В

ст. м. Контрактова площа

(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

Час роботи виставкового центру:

Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. – вихідний

Із питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко
за № тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Відкриття виставки Оксани Грек «Мамині казки»
Відкриття виставки Оксани Грек «Мамині казки»

дивіться також

Свято Урожаю

15 вересня 2012

Виставка дитячих картин з країн Європи «Палітра фантазій»

22 квітня 2015

Майстер-клас із виготовлення сережок в стилі «Oscar de la Renta»

13 квітня 2018