Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

5 березня 2012

Виставка "Жіночий Погляд"

Любите живопись, поэты!
Лишь ей, единственной, дано
Души изменчивой приметы
Переносить на полотно.
Н. Заблоцкий

Із 29 лютого по 4 березня 2012 року один із виставкових залів Центру Української Культури та Мистецтва перетворився на один із залів всесвітньовідомих музеїв, на кожній стіні якого можна було побачити шедеври світового живопису - «Даму з горностаєм» Леонардо да Вінчі, «Донну Велата» Рафаеля, портрет В. Римської-Корсакової Х. К. Вінтерхальтера та ще багатьох митців, але в кардинально новому баченні.
Це була виставка гобеленових картин киянки Олени Правик «Жіночий погляд», яка привернула увагу величезної кількості відвідувачів різного віку. На виставці були представлені 19 робіт, виконаних в унікальній техніці гобеленового стібка. Теоретично це визначається так: «муліне складене вшестеро швом напівхрест». На практиці ж означає досягнення дивовижної майстерності!
Основу експозиції склали жіночі портрети, вишиті за мотивами творів всесвітньовідомих живописців – Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаеля, Ван Дейка, Буше, Фрагонара, Енгра, Кіпренського, Боровиковського та інших геніїв живопису минулого. За словами пані Олени, її колекції більше 15 років, а відправною точкою у створенні колекції став перегляд альбомів репродукцій картин великих майстрів та величезне бажання долучитись до цього світу. В роботах видно, як майстриня росте. Про це свідчать навіть полотна, які помітно збільшилися у розмірі. Трішки змінилася стилістика, з’явилося щось нове, свіже, збільшилась кількість кольорів.
Для пані Олени процес вишивки трудомісткий і потребує ювелірної точності, на створення однієї картини йде від декількох місяців до року. Для передачі відтінків кольору шкіри або тонів неба, майстриня використовує від 50 до 200 кольорів ниток, а в деяких випадках робить меланжеву нитку, переплітаючи разом декілька відтінків одного кольору (наприклад для зображення неба на картині «Міранда», 2011 р. було переплетено три відтінки синього, а в самій картині використано 200 кольорів).
«Народження образів на полотні рівнозначне появі на світ людини – відчуваєш неповторні емоції, - говорить Олена Правик. – Звичайно, мені, як творчій людині, цими емоціями хочеться поділитись з людьми».
Завітавши на виставку «Жіночий погляд», дружина Посла Японії в Україні Саката Йоко відзначила високу художню майстерність пані Олени. Та й всі інші жінки ходили із зачудованими обличчями, бо й самі захотіли так навчитись вишивати!
Переглянути вистаку...

дивіться також

Литовська національна спадщина. Екскурсії та майстер-класи

16 жовтня 2013

Бісер: Вчора. Сьогодні. Завтра.

10 березня 2012

«ТВОРИТИ – ЦЕ ЗНАЧИТЬ ВІДКРИВАТИСЯ БЕЗМЕЖНО…»

27 лютого 2018