Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

about exib

  • date exib 13 avril 2016 21:10

Виставка « Косівська кераміка : орнаменти й сюжети »

20 квітня 2016 р. о 16:00 в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі Миколи Бажана розпочнеться проект « Немузейні історії колекції » — « Косівська кераміка : орнаменти й сюжети ».

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва, Національний музей народної архітектури та побуту і Майстерня українського гончарства Sakhno Art.

Цього року Музей-квартира Миколи Бажана (філія Національного музею літератури України) започатковує проект « Немузейні історії колекції » і запрошує ближче познайомитися з експонатами мистецької колекції подружжя Миколи та Ніни Бажанів, яку вони збирали майже 50 років.

У рамках заходу буде представлено приватну колекцію косівської кераміки Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва Світлани Долеско.

Особливу атмосферу помешкання, в якому жив і творив український поет, перекладач, літературо- та мистецтвознавець, енциклопедист і державний діяч Микола Бажан, створюють збірка живопису і графіки, старовинні меблі, численні предмети посуду та декоративно-ужиткового мистецтва. Тут представлені вироби і народних майстрів, і відомих західноєвропейських мануфактур : антична кераміка Північного Причорномор’я, українське гутне скло, італійська майоліка, межигірський фаянс та косівська кераміка.

Кожен з експонатів колекції — свідчення розмаїтого світу захоплень і уподобань господарів квартири, а часом — і відображення стану душі. Формуючи інтер’єри кімнат, предмети мистецтва, проте, не лишаються мовчазними. Кожен із них має свою легенду походження і є частиною загальної історії розвитку чи то світового живопису, чи народного мистецтва.

Мета нашого проекту — наблизити до музейного відвідувача це багатюще свідчення розвитку людського таланту, дати можливість експонатам розповісти свою історію та показати постать власника колекції — людини, залюбленої у світ рукотворної краси, зокрема й в українське народне декоративно-прикладне мистецтво.

Традиції косівської кераміки зародилися в одному із мальовничих куточків України — серед величних гірських пейзажів Гуцульщини. Вона набула розвитку на початку ХІХ ст. й відома завдяки своїй неповторній техніці виготовлення та кольоровій гамі, що робить її унікальною і легковпізнаваною.

Пічні кахлі й посуд різноманітних форм і призначення вкриті розписами із зображенням сцен народного життя, казкових фольклорних персонажів, тварин і птахів. Автори цих невеликих і простодушних сюжетних замальовок виявили, крім дивовижного декоративного й колористичного чуття, рідкісну спостережливість, втілену засобами виразного, гумористичного малюнка. Таємниці цього захопливого сюжетописання майстри передавали з покоління у покоління.

У косівській частині колекції Музею-квартири Миколи Бажана, крім інших, представлені роботи двох відомих мастрів — нащадків творчих родів — подружжя Стефанії Рощиб’юк та Франца Волощука.

Про історію розвитку гуцульської кераміки й вироби косівських майстрів розкажуть науковці Національного музею архітектури та побуту України Анастасія Колодюк і Людмила Дмитрук.
Деякими сучасними технологічними секретами виготовлення виробів у косівському стилі поділяться майстри Sakhno Art Павло Сахно, Павло Князік та Яна Цікало.

Виставка колекції триватиме до 5 травня 2016 р.

Адреса : вул. Терещенківська, 5, кв. 5 (ст. м. « Театральна »)

Вартість вхідного квитка — 20 грн.

Виставка « Косівська кераміка : орнаменти й сюжети »
Виставка « Косівська кераміка : орнаменти й сюжети »
Виставка « Косівська кераміка : орнаменти й сюжети »
Виставка « Косівська кераміка : орнаменти й сюжети »

see also

Майстер-клас « Великодній декупаж »

12 mars 2018

Сегодня валяем. Шерсть валяем, а не то, что кто-то мог подумать…

27 décembre 2011

25 лютого – 16 березня 2013 року. Вишивальне мистецтво !

22 février 2013