Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

6 лютого 2013

Виставка «Героїзм і Холокост»

Виставка, яка проходить в Музеї літератури, присвячена до Міжнародного дня пам’яті жертв Холокосту, який відзначається щорічно 27січня. В цей день в 1945р. Радянська Армія звільнила концтабір Освенцим в Польщі, і саме в цей день шанують пам’ять всіх євреїв .знищених фашистами у Другій світовій війні.

Освенцим став символом знищення євреїв Європи.
Але в Україні є власна трагедія: тут знищено 1,7 млн. євреїв ( в Освенцим – 1.1млн.) і наша країна має право на шанування пам’яті своїх громадян,як це робиться в інших країнах.
Найбільш відомим місцем розстрілів в Україні є сумно відомий Бабин Яр,в якому 29 вересня в 1941р. почався масовий розстріл всіх євреїв Києва. Саме цей день, 29 вересня – Єврейська рада України і фонд « Пам’ять Бабиного Яру » пропонують зробити Днем пам’яті жертв Холокосту України.
Пізніше в Бабиному Яру розстрілювали радянських військовополонених ,українських патріотів, ромів, мирних громадян. Бабин Яр став величезною братською могилою. Фонд «Пам’ять Бабиного Яру» Багато років співпрацює з національним музеєм літератури України. Виставка «Героїзм і Холокост» складається з стендів із зображенням жертв трагедії. У Фонді зафіксовано більше 22 тис. прізвищ з загального числа 33 731, яких записано в німецьких документах,хоча їх було на багато більше. Окремо представлені фотографії дітей загиблих в Бабиному Яру-це частина виставки «Ми ніколи не стали дорослими….» З такою ж назвою в минулому році видано фотоальбом.
Окремі стенди присвячені євреям –учасникам Великої Вітчизняної війни.. В експозиції-їх портрети та особисті речі.. Серед них багато генералів, Героїв Радянського Союзу,командирів полків,загонів,партизанських загонів.
Окремо представлені книги про Бабин Яр, Холокост, Велику Вітчизняну війну – українською,російською,німецькою та англійськими мовами,а також книги, видані Єврейською радою України. Особливу цінність представляють Книги пам’яті з прізвищами та фотографіями загиблих євреїв як на фронті,так і в Бабиному Ярі.
Частина експозиції присвячена видатній київській підпільниці,Герою України – Тетяні Маркус, єдиній жінці ,якій таке звання присвоєно за участь у війні. Там же, на Бабиному Ярі, їй встановлено пам’ятник. Окремо встановлено пам’ятник Розстріляним дітям та пам’ятний знак «Дороги смерті».
Матеріали виставки – з власного зібрання президента Єврейської ради України,голови фонду «Пам’ять Бабиного Яру » І. М. Левітаса, який є автором14 книжок з цієї тематики.

Текст: Гайдай Тетяна, Студентка ІІІ курсу КНУКіМ
Фото: Плиско Олексій, Центр Української Культури та Мистецтва

Виставка «Героїзм і Холокост»
Виставка «Героїзм і Холокост»
Виставка «Героїзм і Холокост»
Виставка «Героїзм і Холокост»

дивіться також

Відкриття виставки «Я соромлюсь свого тіла»

18 травня 2018

Пленер у музеї-садибі Олександра Саєнка

22 липня 2015

Репортаж з акції «Нас єднає Шевченкове слово»

21 березня 2016