Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

3 mai 2012

"Весняна пісня" Галини Дюговської

3 травня відбулось відкриття виставки робіт Галини Дюговської.

Третього травня, в такт виставці « Музика Землі », залунала « Музика Землі » виставка робіт відомої майстрині Галини Дюговської, яка вже понад 20 років активно та успішно створює оригінальні художні образи, використовуючи багаті можливості такого матеріалу як текстиль. За плечима художниці понад 30 виставок, серед яких, зокрема, І та ІІ Всеукраїнські триєнале з художнього текстилю.

Її художня мова проста та лаконічна – птахи, риби, квіти, жіночі постаті. Автор часто звертається до народної символіки – кола, ромба, хреста. Колір – або яскраво червоний, або натуральний льон. Об’єм створюється за допомогою металу чи дерева. Все просто та зрозуміло. Образам притаманна цілісність та гармонічність, вони вражають легкістю і вишуканістю.
— Мені завжди хотілося робити речі великі, інтер’єрні, але при цьому зберігати ніжність і легкість текстилю, — розповідає Галина Дюговська. — Для цього я поєдную природні матеріали, наприклад метал, дерево, із сучасними, наприклад пластиком. Але зазвичай віддаю перевагу тим матеріалам, які сприймаються українцями як щось рідне, « ідучи з нашого коріння ». До речі, чимало моїх виробів можуть прикрашати будинки чи офіси й водночас нагадувати про наше слов’янське походження. Нині модно зводити будинки з високими стелями, тож, як на мене, триметрова скульптура « Біла пташка » чудово впишеться в такий інтер’єр
Атрибутом сучасного інтер’єру з легкістю може стати і « Слов’янська берегиня » майстрині — висока скульптура з текстилю сіро-бежевого кольору, при оздобленні якої пані Галина використала суто українські символи — сплетені з ниток янголи, хрестики, дерево життя, а також дерев’яне яйце — символ зародження буття.
Схожі елементи-символи зустрічаються й у інших роботах, як переконана сама майстриня, вони несуть людям радість, доброту та щирість. Серед творінь пані Галини є кілька експозицій темно-червоного кольору, який, на думку художниці, якраз і передає дух слов’янства, про який вони з чоловіком намагаються не забувати у своїй творчості.
« Весняна Пісня » звучала аж до 19 травня. І кожен, хто приходив її відчути, отримував такий колосальний заряд правічної енергетики, що аж ніби крила за спиною виростали…
Переглянути виставку...

"Весняна пісня" Галини Дюговської

see also

Народне мистецтво Києва : простір сучасних традицій

25 août 2013

Венера Сабірова

20 novembre 2021

Живое Закарпатье в Киеве

20 janvier 2012