Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

4 septembre 2011

У столиці відкрили Центр Української культури і мистецтва

4 вересня 2011 року
сайт 24tv.ua

У столиці відкрили Центр української культури і мистецтва, у якому не лише професійні майстри, а й аматори презентуватимуть унікальні твори.

“Це сказали американці : вони подивилися уважно експозицію,пройшлися - вишивку, ткацтво, гобелени, тьобання декоративне, кажуть : "Які ви щасливий народ, ви можете робити галерею українського національного традиційного мистецтва,ми в Америці не можемо, в нас немає національної традиції, в нас немає національної культури”, - каже директор Центру Української Культури та Мистецтва Світлана Долеско.

Печворк або мистецтво клаптиків - один з найвідоміших та найдавніших видів рукоділля. За принципом мозаїки зшивається цілий виріб зі строкатих клаптиків.

“Сама - ні, мені розповідали, що це дуже-дуже складно таке робити і розповідали, що там з простих клаптиків це не зробиш - треба купувати цілий маток цієї тканини, щоб зробити якусь картину”, - каже Діана.

“Мені дуже подобається цей вид робіт, і я сама цим займаюся, і мені це дуже подобається. Мені колись мама купила книжку про печворк, я почитала, і мені захотілося зайнятися цим”, - каже Катерина.

А ці роботи - ніби живопис. На перший погляд картину малювали пензлем, але якщо придивитися ближче - це справа лише голки й нитки. Пані Лариса вже 30 років не випускає їх з рук і за цей час освоїла не лише складну техніку двосторонньої гладі.

“Я володію, на сьогоднішній день, всіма видами рукоділля, але кольорова гладь - це дуже така важка гладь, бо треба правильно підбирати відтінки, а відтінків не хватає. От всього в магазині є французьких ниток десь 500 відтінків, а мені їх не хватає”, - каже народна майстриня Лариса Шустерман.

Навіть старовинне мистецтво, як от мистецтво ткання гобелену, в руках сучасних майстрів набуває нових обрисів.

“Загалом, тут представлені роботи у двох техніках таких основних : це класичний гобелен і техніка клеєного волокна. Також в своїх роботах я використовую метал, в основному, це мідь і латунь, м’які метали, які вплітаю в тканину, тобто, це таке новаторство в класичному гобелені. Також, я дуже багато працюю з фактурою, що, в принципі, непритаманно класичним гобеленам”, - каже художниця Ярослава Ткачук.

Україна - одна з небагатьох країн світу, яка може пишатися історичним надбанням рукотворного мистецтва. Адже одних тільки технік вишивання хрестиком в Україні понад чотири десятки.

Матеріали сайту :

see also

Текстиль, який сповнений світлом

2 février 2016

У барвистий світ творчості разом з Центром української культури та мистецтва

11 septembre 2015

П’ять поверхів хендмейду

3 septembre 2011