Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

27 грудня 2012

У Києві презентували Мистецький альбом «Таїна Пінзеля»

Мистецький альбом «Тайна Пінзеля» – перший каталог-альманах творів великого майстра: до цього повного каталогу робіт Пінзеля наша країна не мала. До альбому увійшли шедеври скульптора, що збереглися в Україні.

Укладачем альбому «Таїна Пінзеля», автором тексту є мистецтвознавець, завідувач відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музеюВіра Стецько, яка досліджує творчість майстра впродовж 30 років. На обкладинці розташовано зображення скульптури святого Вікентія, яка наразі демонструється в Луврі, із фондів музею. Пінзель виготовив її для Успенського собору у Бучачі.

Світлини та дизайн альбому зробив фотохудожник з Києва Костянтин Сачек. Видрукували книгу в столичному видавництві «Майстер книг».

У київський презентації альбому взяли участь Віра Стецько; тернопільський меценат, за сприяння якого був виданий каталог – Тарас Демкура; члени творчого колективу, які брали безпосередню участь у створенні альбому, та представники громадськості.

«Я рада презентувати альбом «Таїна Пінзеля». Іоанн Георг Пінзель був забутий протягом 300 років, але його твори збереглись і через багато років нагадали нам про нього. Альбом готувався майже 30 років і присвячений пам’яті Бориса Григоровича Візницького, який розпочав роботу з вивчення творчості та особистості Пінзеля. І саме завдяки Борису Григоровичу сьогодні 27 робіт митця виставлені у найвідомішому музеї світу – паризькому Луврі»,– розповіла Віра Стецько.

За її словами, у альбомі зібрані всі відомі на даний час атрибутовані твори Іоанна Георга Пінзеля. «Його роботи розкидані по фондах різних музеїв та храмах. На сьогодні в Україні атрибутованими на основі архівних документів і стилістичних порівнянь є 55 робіт».

Як зазначив Тарас Демкура, на даний час видано 1000 примірників мистецького альбому «Таїна Пінзеля», 400 з яких були подаровані бібліотекам та музеям в Україні та Франції. Крім того, він поділився планами на майбутнє та повідомив: «Наразі проводиться робота з підготовки ще двох альбомі, присвячених роботам Пінзеля, які знаходяться на реставрації, та роботам його учнів».

Нагадаємо: раніше презентація мистецького альбому «Таїна Пінзеля» відбулась у Львові, Тернополі та Івано-Франківську.

Більш детально з історією створення мистецького альбому «Таїна Пінзеля» можна ознайомитись у інтерв’ю Віри Стецько газеті «Тернопільська липа» від 15 листопада 2012 року.

дивіться також

НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА

20 листопада 2014

Відкриття проекту Knitting Space

22 вересня 2016

Концерт «Акорди миру»

14 грудня 2016