Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

about exib

  • date exib 28 octobre 2014 18:00
  • city exib Київ, вул. Хорива 19-В
  • maps exib

Відкриття виставки "Самчиківський розпис–диво Хмельниччини !"

23.10–29.11.14
Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва ; Державний історико-культурний заповідник "Самчики" ; Іванченко Наталія Володимирівна, вчений секретар Національного музею народної архітектури та побуту України.

Відкриття виставки – 28 жовтня о 18:00

Самчиківський розпис – вид традиційного народного мистецтва південно-східної Волині, яким славиться село Самчики Хмельницької області. Провідна роль у розписах належить рослинним мотивам, що відбилось у назвах – рожа, барвінок, мак, горицвіт, соняхи, колосочки, калина, дзвоники. Найулюбленішим, найбільш розвинутим орнаментальним мотивом розписів є вазон – образ світового дерева. Часто зображуються птахи в його кроні чи біля основи стовбура – вони ніби вічно перебувають у « дереві життя ». У розписах також переважає рослинний з геометричними елементами крупний орнамент.

На початку XX ст. з розвитком настінних розписів і появою талановитих малювальниць,які розписували хати на замовлення, і через попит на настінні узори, з’явились розписи на окремих аркушах паперу – так звані мальовки.
У 60-х роках ХХ ст. в Самчиках спілчанин місцевої мистецької студії « Просвіт » Пажимський Олександр Матвійович, за знайденими аналогами розписів на вжиткових предметах побуту, розпочав відроджувати народний декоративний розпис – перенісши його на картини. Відтак мистецька студія « Просвіт » розпочала розвивати традиції місцевого декоративного розпису, збагатила його орнаментально, сюжетно та колористично.

Найвідомішими майстрами, які творять самчиківський розпис, є : Пажимський Олександр Матвійович, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України ; Юзвук Михайло Карпович – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України ; Раковський Віктор Геннадійович – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України ; Касьянов Сергій Олександрович – народний майстер.

Твори Самчиківського розпису знаходяться в музеях та картинних галереях України : Києва, Львова, Сум, Канева, Запоріжжя, Хмельницького, Нетішена, Острога. Також у багатьох приватних зібраннях України та закордоном (Нідерланди, Америка, Росія, Польща). Виставлялись на обласних, всеукраїнських та закордонних мистецьких виставках.

У цьому унікальному осередку декоративно-прикладного мистецтва діє Самчиківська дитяча художня школа традиційного народного мистецтва, учні якої беруть активну участь в багатьох конкурсах дитячої творчості. Майстри із Самчиків розписали велетенську Диво-Писанку, яка брала участь у Всеукраїнському Параді вишиванок 2012 року.

Під час відкриття виставки, 28 жовтня, відбудеться майстер-клас із самчиківського розпису, якому всіх бажаючих навчатимуть талановиті митці, що завітають із с. Самчики. Довідки – за № тел. 0979822783.

Щиро запрошуємо !

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ
вул. Хорива, 19-В
ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
№ тел. : (044) 425-12-64
Час роботи виставкового центру : Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. – вихідний

З питань акредитації, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів - звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Відкриття виставки "Самчиківський розпис–диво Хмельниччини !"
Відкриття виставки "Самчиківський розпис–диво Хмельниччини !"
Відкриття виставки "Самчиківський розпис–диво Хмельниччини !"
Відкриття виставки "Самчиківський розпис–диво Хмельниччини !"
Відкриття виставки "Самчиківський розпис–диво Хмельниччини !"

see also

Майстер-клас із виготовлення з цукерок композиції « Великодній кошик »

22 mars 2019

Засідання клубу ораторської майстерності – КОМА !

23 mars 2018

Лекція для батьків « Історія чарівного світу бісерного мистецтва » та майстер-клас для дітей з бісероплетіння

17 mars 2015