Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

5 février 2015

Про проект « Петриківка – душа України » від куратора Ніни Бурневіч

05 лютого 2015 рік
сайт LIVEJOURNAL

Ніна Бурневіч, куратор проекту « Петриківка – душа України », ексклюзивно для нашої спільноти дала коментар про цей чудовий проект, який вже встиг побувати в Грузії, Чернігові та Києві, і подарував відвідувачам багато позитивних емоцій.

Проект в Києві буде тривати до середини січня, на двох виставкових майданчиках (вул. Хорива, 19-В та пр.-т Перемоги, 37) до середини січня. Тож не упустіть свій шанс отримати велечезну дозу позитивних емоцій від народного мистецтва.

Проект « Петриківка – душа України » який минулого року стартував у Грузії, та вже завітав до Чернігова, в січні 2015 року приїхав до Києва.
Метою проекту « Петриківка – душа України » є показати відвідувачам роботи петриківських художників, популяризувати петриківський розпис та сприяти формуванню іміджу України, як держави, яка багата на народних майстрів і яка за допомогою культурних проектів несе у світ послання миру.
Відразу на двох виставкових майданчиках – у Центрі української культури та мистецтва та в Українсько-Японському Центрі відкрились виставки майстринь петриківського розпису. До Києва свої твори привезли п’ять художниць родом з селища Петриківка – Галина Назаренко, Тетяна Гарькава, Олена Ярмолюк, Ірина Кібець, Вікторія Шевченко та художниця зі Львова – Наталя Малярчук.

Проект з самого початку став масштабним дійством, яке включає в себе виставку картин, виставку розмальованих предметів побуду, демонстрування одягу та прикрас, оформлених петриківським розписом, проведення майстер класів та лекцій у рамках проекту, а також благочинні акції та оформлення петриківкою фасадів будівель.

Окрім картин досвідчених майстринь, на проекті представлено роботи студентів Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, які навчаються на спеціальності « Декоративно-прикладне мистецтво », під патронатом Тетяни Гарькавої.

Що кияни знають про петриківський розпис ? Багато хто з відвідувачів виставок вже випробував себе у цьому виді народного малярства. Дехто малював петриківку в школі, інші – вчились самотужки по відео урокам, а решта – просто чули, що є таке село на Дніпропетровщині і що « петриківка » нібито схожа на хохлому, і що малюється вона кошачими пензликами. Але навіть ті, хто вперше побачив це чудо людського творіння, вже назавжди закохалися у казкові мазочки, квіточки, стеблинки та у надзвичайно-яскраві кольори петриківського розпису. Кияни скучили за петриківкою, адже у столиці майже немає музеїв, галерей або ж магазинів де можна побачити та придбати справжній петриківський розпис.

Хоч січень в Києві цього року видався похмурим та дощовим, але в залах, де представлені роботи петриківських майстринь, неначе зійшло сонечко. Кожна мальовка, кожний рушничок звертаються до нашої душі, розмовляють з нею всіма фарбами веселки - чистими та позитивними. І це, як ніколи, дуже важливо для українців, які зараз перебувають у стані напруги, депресії та прагнуть до позитивних змін.

Одним із символів проекту « Петриківка – душа України » стали « пташки миру », ескіз для яких намалювала Галина Назаренко. Ці пташки вже « полетіли » в Грузію, як символ віри у мирне майбутнє, залишились в будівлях чернігівчан, а зараз – пурхають під стелями виставкових залів у Києві. Організатори проекту та майстрині мріють в усіх куточках України та в закордонних країнах доповнювати виставку експозицією саме з цих пташок миру, наголошуючи, що Україна – країна миру та талантів, а петриківський розпис несе у світ мир та добро.

У рамках проекту художниці з Петриківки провели у Києві вісім майстер-класів, один з них – для японців, які живуть та працюють в Україні. Хочеться відзначити, що японські учні були дуже моторними і майже на годину швидше за українців справились з мальовкою. Можливо це тому, що для японців є звичним виводити тоненькими пензликами ієрогліфи, а петриківка – це таке ж саме ювелірне мистецтво як і написання японського алфавіту.

У березні петриківський розпис завітає до міста Суми, а у квітні планується виставка у Львові, де буде проведений масштабний петриківський флешмоб прямо на вулицях Львова.

Як арт-куратор хочу додати, що організація такого проекту як « Петриківка – душа України », надзвичайно приємна справа, і пропоную усім, хто любить петриківський розпис та хоче допомогти петриківським художникам – приймати участь у таких проектах. Ви можете допомагати їм, створюючи цікаві виставки, організовуючи майстер-класи, сприяючи продажу петриківських картин та розмальованих предметів побуту. Адже чим більше людей буде знати про петриківський розпис і чим частіше наші очі будуть розписом милуватися, тим швидше ми відновимо мир і здобудемо радість для наших душ.

Матеріали сайту LIVEJOURNAL

Детальніше про виставку

see also

Запрошує Центр української культури та мистецтва (« Клаптикові історії »)

13 juillet 2018

У Києві відкрилася виставка « Свято новорічної іграшки » – фотогалерея

6 décembre 2020

Фестиваль лоскутного шитья в Киеве, открытие "Центра Украинской Культуры и Исскусства"

3 septembre 2011