Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Про подію

  • Початок: 10 листопада 2012 13:51

Петриківський розпис. Минуле в сучасному

Ініціатори та організатори виставки — Центр Української Культури та Мистецтва,
Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Основу експозиції складають роботи дітей — вихованців Центру дитячої творчості «Барви України», м. Вінниця. На виставці представлено понад 50 дитячих робіт. Більшість мотивів творів виставки навіяні відвідуванням талановитою малечею славетного центру петриківського розпису – с. Петриківки.

Центр дитячої творчості «Барви України» створено 2001-го року художником — живописцем Світланою Телець. Нині творча спілка налічує понад 150 юних художників. Її відвідують діти та молодь, віком від 4 до 30 років.

Підтвердженням успішної одинадцятирічної діяльності центру є гран-прі та перемоги учнів на міжнародних фестивалях в Японії, Китаї, Словенії, Польщі, Росії, Угорщині, Іспанії та Італії. Чимало робіт вихованців знаходяться у приватних колекціях світу.

Програму навчання дітей та юнацтва петриківському розпису у Центрі «Барви України» було започаткована у травні 2011 року. Назва цієї програми - «Петриківський розпис - зв’язок минулого з сьогоденням». Черпаючи з джерел петриківських народних розписів, вихованці центру передають у сучасному вимірі світ гармонії та духовності. Адже історія петриківського розпису невід’ємна від історії України.

Історія петриківського розпису тісно пов’язана з Запорізькою Січчю. Невичерпним першоджерелом для розписів хат у селах навколо Січі був світ природи, який оточував ці села. Квіти, ягоди, калина, соняхи, колоски, листя, птахи і комахи у вигляді фантастичних квітів прикрашали стіни хат. Розписи були обов’язковими, вважалося, що вони були оберегом від заздрощів і зла, а також запорукою добробуту і злагоди в родині.

Виставка триватиме із 16 по 30 листопада 2012 р.

в Центрі Української Культури та Мистецтва.

Ласкаво просимо! Вхід вільний!

Петриківський розпис. Минуле в сучасному

дивіться також

Майстер-клас із розпису керамічного котика або зайчика акриловими фарбами

22 березня 2019

Виставка «Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя» у Музеї сучасного мистецтва

23 грудня 2017

«Душі людської глибина» 7-16.11.2013 року

29 жовтня 2013