Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

20 листопада 2014

НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА

У жовтні минув рівно рік, як колектив Всеукраїнського суспільно-політичного журналу «Оксамит» відбув свою першу, стартову, презентацію..

Напередодні Покрови колектив журналу на чолі з видавцем і шеф-редактором «Оксамиту» Тамарою Маркеловою вдався до непересічного заходу: свою ювілейну презентацію присвятив воїнам АТО.

Захід відбувся в Центрі Української Культури та Мистецтва, гостинному та затишному осередку культури та духовності, що у самому центрі столиці. Зокрема, був проведений благодійний аукціон, а виручені кошти спрямовані на придбання ліків бійцям добровольчого батальйону «Свята Марія».

«Батальйон молодий, – розповів його волонтер Анатолій Кучеренко. – Це переважно хлопці віруючі, серед яких багато поетів, письменників, справді талановитих людей…»

«Оксамитівці» щиро втішилися, що бодай таким чином допомогли своїм захисникам, українським героям, побажали, аби берегла їх Доля й вони живими та здоровими повернулися додому…

«…Справжнім відкриттям для мене став журнал «Оксамит». А його презентація – як оксамитовий сезон, коли тиха, некриклива зовнішня краса поєднується з енергетично позитивною внутрішньою наповненістю», – так про ювілейну презентацію журналу висловилася директор київської бібліотеки ім. Миколи Реріха Іванна Щербина.

Вона була запрошена на свято. «Все витримано, спокійно, доладно! – додала вона. – Друзі та прихильники журналу – люди різних професій, та кожен знаковий у своїй галузі. І між ними, як між кольорами оксамитової осені, – гармонійне поєднання… Точнісінько так, як восени хочеться ввібрати в себе все розмаїття оксамитового сезону, так і на презентації хотілось, щоби вечір тривав і тривав… Це справжня естетика, це насолода для душі, це присмак чогось такого тонкого, притишеного, високого. Потім будуть будні, буде робота й турботи, а поки що – перебування тут, у затишній атмосфері оксамиту, в неймовірній аурі позитиву, легкості й просто тихої краси…»

Гостей і справді зібралося чимало. Вони вітали передусім очільницю журналу Тамару Маркелову, бо саме завдяки їй існує це патріотичне, шляхетне українсько-європейське видання, аналог якому годі знайти на вітчизняному медіаринку.

– Цей рік був нелегким, адже в нинішніх умовах складно видавати пристойне видання, – зізналася пані Тамара, відкриваючи ювілейну презентацію. – Але все вдалося завдяки колективу ентузіастів, завдяки людям, в яких болить і серце, і душа через біди й проблеми, які звалилися на нашу націю, на всю Україну. Ми стали на захист українства і дійсно не сходимо з цієї дороги. Робимо це разом із читачами, бо як будуть вони, буде видання.
«Ви робите важливу справу. Висвітлювати на своїх сторінках суспільно-важливі речі, не оминаючи при цьому культуру, – почесна й гідна місія! Найкращою подякою для вас нехай стануть прихильники та поціновувачі тієї роботи, якою ви прославлятимете рідну землю та підтримуватимете самобутній дух нації». Такими словами вітала колектив «Оксамиту» від імені генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва Світлани Долеско адміністратор закладу Ольга Музиченко.

Приємно було бачити й чути на заході гостей, які напередодні стали героями публікацій журналу. Із самої Чернігівщини, з міста Корюківка, до столиці завітали директор тамтешнього історичного музею Людмила Бабич та місцева майстриня-лялькарка, мама воїна АТО, Марина Шикалова. Поважна віком і заслужена працею Ірина Бондарук, письменниця з Ірпеня, теж навідала презентацію. Свої вітання надіслав від миргородської громади міський голова міста Миргород Сергій Соломаха.

Багато вражень, справжньої естетичної насолоди отримали присутні на заході від перегляду творчих робіт київського майстра-ювеліра Павла Ключка, художників Поліни Вербицької, Костянтина Могилевського, Галини Бодякової, Олександра Храпачова, лялькарки Тетяни Федорової тощо.

Наживо слово мали Костянтин Могильник, журналіст, письменник, кінорежисер, що знімає на передовій фільм «Братерство АТО», директор з розвитку Студії ювелірного дизайну HARARUK Людмила Гарарук, голова ГО «Мистецький курінь» Тетяна Литвиненко, генеральний підрядник будівельної компанії «Тотос Груп» Михайло Ковальчук та інші громадські та культурні діячі, представники бізнесу та засобів масової інформації.

Із великим захватом слухали гості невідому поезію про Україну Володимира Маяковського у виконанні артиста Національної оперети Максима Булгакова, музику квартету акордеоністів «Флірт», співи молодих і талановитих «Шпилястих кобзарів», бандуристки Ірини Гнатюк, насолоджувалися показом вишуканої колекції одягу відомої української дизайнерки Тетяни Долубекової.

А ще привітав іменинників відомий український письменник, літературознавець, громадський діяч, лауреат Шевченківської премії Михайло Слабошпицький. Ексклюзивне інтерв’ю з ним теж вийшло на сторінках «Оксамиту».

– Найперше бажаю вам вижити й вистояти, – мовив пан Михайло до «оксамитівців». – Щоби приростало і читацтва й популярності, щоб настали часи, коли наші внуки святкуватимуть столітній ювілей «Оксамиту»! Бо, як журналіст із 50-річним стажем, розумію ваше зухвальство! Адже все – проти вас, проти таких видань, як і проти книжки... А тоді, коли ви починали, то це взагалі був жест камікадзе! – наголосив письменник. – І коли я побачив журнал, то зрозумів: ви дивитеся на довкіл справді українськими очима. Оця ваша україноцентричність – ненав’язлива, дуже інтелігентна, ніде не переходить у якесь пафосне народництво і це мені дуже дороге. Як ваш читач, і як людина, яка з упередженням бере те чи те видання, відчуваю, що все у вас вийде, тож бажаю многая літа!

Стаття надана колективом журналу "Оксамит".

НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА
НА ЗАХИСТІ ВКРАЇНСТВА

дивіться також

Відкриття виставки «Мелодії барв Любові Романів»

8 травня 2019

Лекція-практикум «Фешн з присмаком традиції»

17 листопада 2017

Фоторепортаж з відкриття виставки «Ми споглядаємо за вами»

8 лютого 2018