Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

2 avril 2015

Мистецтво поезії, графіки і скульптури у виставці « Хмільний димар »

02 квітня 2015 рік
сайт Творчість родини Ващенко

У Центрі Української Культури та Мистецтва відкрилась виставка мистецтва родини Ващенків. Експозиція представила твори випускниці, а нині викладача кафедри монументально-декоративного мистецтва Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Марини Ващенко та її батьків – художниці декоративно-прикладного мистецтва Лариси Ващенко і скульптора Олександра Ващенка.

Назва виставки манлива та спокуслива : « Хмільний димар ». Марина Ващенко презентувала серію унікальних авторських графічних ілюстрацій. Створені вони за мотивами поетичної збірки « Хмільний димар ».

Відкриття виставки розпочала вітальним словом куратор виставки Ольга Музиченко.

Світлана Долеско, Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва, зазначила : « Незадовго до відкриття я встигла провести декілька ділових зустрічей. Запропонувала гостям не поспішати, дещо подивитися на 3-му поверсі Центру. Побачивши цю красу, мої гості не хотіли виходити ! Вони дивувались, як же так охайно можна промалювати тушшю дрібні деталі і навіть казали, що це – принти. Потім почали питати про майстра. Всі погодились, що це все витвори досвідченого майстра, якому вже далеко за 70…Молода дівчина ? Не може бути ! »

Проректор із науково-педагогічної та виховної роботи КДІДПМД ім. Бойчука Козинець Тетяна Миколаївна подякувала Марині Ващенко за нові твори і підкреслила, що майстерність Марини вражала всіх ще з першого курсу її навчання в інституті : « Таких працьовитих майстрів, як пані Марина, скажу відверто, бачу не часто. У Києві її знають як майстра витинанок. Але, як ви вже переконались, вона ще й прекрасний графік і викладач. Марина вчиь студентів так, що з першого курсу вони успішно беруть участь у виставках і працюють самостійно ».

Марина Ващенко каже, що без віршів батька не було б цієї виставки. Вона зізнається, що всі образи, які є в її графічних роботах – це творіння батька. « Після прочитання віршів батька моя уява створила ті образи, які мені не вдавались раніше », – каже Марина.

У родині творців майже завжди стається так, що дитина теж творить і продовжує родинний мистецький шлях. Із цього приводу не можна не процитувати Світлану Долеско. Дуже влучно згадала вона про родинний тандем :
– Для мене цікавою темою є етнопедагогіка. Саме вона відображає базовий момент у становленні особистості – зв’язок матері й дитини. Мистецька родина Ващенків є розкішним прикладом для педагога. Адже він має навчати дітей не тільки творити, а створювати родинний тандем. Вміти любити батьків, хотіти їх слухати, чути – це те, що зараз у молоді не вважається модним. Ви кажете : « Я – сучасний і класний, а мама й тато – представники минулого століття і не розуміють, що зараз відбувається ». Але душа не знає століть ! Стоїть перед нами Марина і ми бачимо, наскільки щасливими можуть бути очі в дитини, коли вона розуміє своїх батьків !

Пройнявшись батьківськими віршами, Марина створила абсолютно самобутні речі. Графічні ілюстрації до поетичної збірки « Хмільний димар » допомагають зрозуміти і відчути рух поетичних рядків. Більшість символів у роботах Марини непередбачувані. У підручниках ви не знайдете їх тлумачення. Наприклад, з простих і звичних є змій, що уособлює спокусу і натякає не те, що вони чекають нас кожну мить. Все ж таки роботи добрі, бо майстер не хоче лякати людей.

Автор збірки, Олександр Ващенко, київський скульптор, говорить, що тему та образи для книжки шукав у звичайних речах. За одну ніч взяв і записав усе те, що відчував.

Неймовірна ретельність і любов до деталей у Марини від мами. Ви можете це зрозуміти, якщо подивитесь на роботи Лариси Ващенко. Її розкішні писанки, вишукане плетіння з кукурудзяного листя та скульптури створюють настрій світлого весняного свята Великодня !

Нагадуємо, що виставка « Хмільний димар » триватиме у Центрі Української Культури та Мистецтва до 11 квітня 2015 року.

Матеріали сайту Творчість родини Ващенко

Детальніше про виставку

see also

Новорічні артефакти Української РСР. ФОТО

14 janvier 2012

Подорож мистецьким Києвом

3 juillet 2017

Текстиль, який сповнений світлом

2 février 2016