Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Про подію

  • Початок: 13 листопада 2014 21:37

Майстер-клас із бібулкарства!

Щиро запрошуємо Вас 15 листопада 2014 року о 14:00 взяти участь у першому майстер-класі з традиційного польського народного мистецтва – бібулкарства (виготовлення квітів з крепованого паперу), з циклу майстер-класів «Квіти Польщі».

Майстер-клас присвячений Дню незалежності Польщі. Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва, Київське Національно-Культурне Товариство Поляків «Згода», Спілка Поляків України.

Усі, хто запишеться на майстер-клас, створюватимуть гвоздику з паперу. Тривалість майстер-класу – 1 година. Після цього всі учасники майстер-класу вивчать веселу польську народну пісню та зроблять фото на згадку про подію. Участь у майстер-класі – безкоштовна та лише за попереднім записом, за № тел. 425-12-64.

Увага: майстер-клас проводиться лише для дорослих.

Майстер-клас проведе Вікторія Радік, Заслужений працівник культури України та Польщі, Голова КНКТП «Згода», заступник голови Спілки Поляків України, член Громадської ради при Міністерстві культури України.

Місце проведення майстер-класу: вул. Хорива, 19-В.

Бібулкарство – це старовинна польська народна традиція виготовлення квітів (гвоздики, мальви, айстри, хризантеми, маки, троянди, ромашки, васильки, лілії та ін.), всіляких святкових прикрас із кольорового крепованого паперу – бібули.

Бібулкарством займалися у більшості жінки, які прикрашали своїми виробами власне помешкання, костьоли та придорожні каплиці, народні гуляння на календарні свята, хресні ходи під час релігійних урочистостей. Із квітів з бібули, вимоченій у воску виготовляли дівочі вінки та весільні букети. Жінки та дівчата збиралися на польські вечорниці напередодні свят, засідали за роботу, спілкувалися, ділилися новинами, співали пісні, частувалися чимось смачненьким.

Різнокольорові квіти милували око, створювали гарний настрій довгими сірими зимовими вечорами. У сучасному житті цю прекрасну народну традицію зберігають та розвивають народні майстрині у Люблінському та Закарпатському воєводствах, де навіть існують музеї Бібулкарства.

Майстрині створюють як традиційні букети з квітів, так і модні композиції із застосуванням сучасних матеріалів. Поляки охоче купують ці витвори народного мистецтва. У кожному домі вважається хорошим тоном мати хоч якусь дрібничку, виготовлену за польською національною традицією. У кожному польському селі або містечку при будинку культури працює гурток «Коло жінок», на засіданнях якого майстрині передають молодому поколінню свої вміння та знання народних традицій.

Майстер-клас із бібулкарства!
Майстер-клас із бібулкарства!
Майстер-клас із бібулкарства!
Майстер-клас із бібулкарства!
Майстер-клас із бібулкарства!
Майстер-клас із бібулкарства!
Майстер-клас із бібулкарства!

дивіться також

Відкриття виставково-мистецького проекту «Сонячний Великдень-2019»

22 січня

Відкриття виставки «Мелодії барв Любові Романів»

28 березня

Майстер-клас із писанкарства

12 березня 2018