Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

20 mars 2016

Листівки-щасливки – символ українського Дня Щастя

20 березня світ святкує Міжнародний День Щастя.

Це свято виросло з ініціативи королівства Бутан та було проголошено ООН у 2012-му році. Для України це доволі нове свято, але воно вже набуває виразних національних ознак.

Минулого року святкування вперше пройшло з широким розголосом. Був створений Оргкомітет з проведення Міжнародного Дня Щастя. До нього увійшли громадські активісти, діячі культури та представники організацій, діяльність яких спрямована на розвиток України. Серед інших, Олена Курта, Олексій Чуєв, Світлана Долеско, Володимир Чеповий, Ксенія Мацкевич, Мітя Хопта, Сергій Опря. В обов’язки оргкомітету входила координація з міжнародними ініціативами та складання власного « пакету позитивних дій » – серії заходів з відзначення свята.

Однією з найвиразніших особливостей українського Дня Щастя стала листівка-щасливка. Автор ідеї – Світлана Долеско, Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва. Для неї головною мотивацією стало прагнення надати ідентичності святкуванню в Україні, поступово наповнюючи його новими традиціями. Одна з них – створення простих та виразних за виконанням листівок-щасливок.

Формально, це анонімний лист із побажаннями у жанрі « до всіх, кого це стосується », згорнутий та зв’язаний барвистою стрічкою. Його головна мета – передати дрібку чуйного тепла всім, хто цього потребує. Адресатом може бути кожен – рідні люди або звичайні перехожі, діти-сироти та бійці, які перебувають в зоні проведення АТО.

Дивовижним чином, інформаційна доба знецінила вплив слова. Часто за ним нічого не стоїть. Люди почали сприймати приязні слова як прояв улесливої корисливості. Саме тому такі ініціативи можуть виправити ситуацію. Хто б не отримав листівку-щасливку – може зрозуміти, що слова підтримки та розуміння можуть бути проявом турботи, добропорядності та поваги один до одного.
Минулоріч, в межах святкування Дня Щастя були проведені майстер-класи зі створення листівок-щасливок. Окрім того, скриньки з ними можна було зустріти на вулицях багатьох міст України.

Цього року планується розвинути тему листівок-щасливок. Перед 20 березня будуть проведені майстер-класи, де всі бажаючі зможуть зробити власні листівки та ознайомитися з найяскравішими прикладами, що були зібрані в період підготовки до свята. Також організатори планують зробити стихійний збір та розповсюдження листівок прямо на вулицях українських міст. Іншою важливою ініціативою цьогорічних святкувань є створення відкритої Бібліотеки Щастя, куди кожен зможе принести важливу для себе книгу, озвучити свій улюблений уривок та обмінятися думками з іншими.

Такі дії є показником певних зрушень у ставленні громадян один одного, що, в свою чергу, є ознакою оздоровлення суспільства після тривалого періоду зневіри. Це крок у напрямі до гуртування і виправлення найболючіших суспільних вад.

Листівки-щасливки – символ українського Дня Щастя
Листівки-щасливки – символ українського Дня Щастя
Листівки-щасливки – символ українського Дня Щастя
Листівки-щасливки – символ українського Дня Щастя

see also

Вокальний концерт « Ми діти твої, Україно ! »

25 septembre 2015

Наукова конференція « Актуальні проблеми музейної та пам’яткоохоронної діяльності »

12 avril 2018

Відкриття виставки « Кольорове коло »

16 janvier 2019