Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

18 лютого

Копієвська Ольга Рафаїлівна

«Креативний менеджмент, пошук свого призначення, людська повага, педагогічна майстерність…»

Моя співрозмовниця, Ольга Рафаїлівна Копієвська – доктор культурології, професор, Заслужений працівник освіти України, автор понад 85 наукових статей, навчальних посібників та монографій. Вивчає менеджмент соціокультурної сфери, креативний та інноваційний менеджмент в культурі, права й свободи людини в сфері культури, паркову індустрію та чимало інших наукових напрямків. Ольга Рафаїлівна бере активну участь в міжнародних проектах, є організатором всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, форумів, тренінгів для менеджерів культури.
У дитинстві, як і більшість дівчаток, мріяла стати актрисою, але згодом обрала інший шлях. Після навчання на керівника оркестру народних інструментів, стала художнім керівником Будинку Культури, а після закінчення Київського університету культури ім. Корнійчука (нині – Київський національний університет культури і мистецтв), залишилася працювати там.
Зараз Ольга Рафаїлівна викладає в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв та в Київському національному університеті культури і мистецтв. На питання «Чи часто студенти прогулюють Ваші пари, або ж запізнюються на них?», викладач відповіла: «У мене такого немає. На мої пари ходять». Певно, це і є показник професійного педагога. Адже викладання – досить нелегка справа, а зацікавити студентів може далеко не кожний.
Ольга Рафаїлівна викладає креативні індустрії на курсі «Національний культурний продукт», де студенти вивчають українську культуру матеріально, навіть створюючи щось власноруч. За її словами, «…методики викладання мають бути інші. На парах ми розвиваємо власну й колективну креативність. Курс передбачає реальну комунікацію, спілкування, «обнімашки», мотиваційні ігри».
Моя співрозмовниця з розумінням і повагою ставиться до студентів та вважає, що в керівництві й викладанні мають переважати наступні якості: професіоналізм, людська повага, чесність, толерантність. Між керівником і підлеглими, так само як і між викладачем і студентом, має бути конструктивний діалог.
Поговорили ми й про призначення людини в житті. Ольга Рафаїлівна відповіла так: «Кожний з нас – творча індивідуальність. Як знайти це призначення? Воно має бути у серці! Власне бажання! Треба відстоювати лише власне прагнення, а не амбіції батьків чи близьких. Кожна людина залишає після себе слід. Інше питання, що не навчають розуміти це… Хтось народив дитину, й це вже слід. А хтось має професійні досягнення. Важливо цінувати те, чим ти займаєшся».
Студенти Ольги Рафаїлівни досягли значних висот: працюють і на телебаченні, і експертами, й мають власний бізнес. Серед випускників – юристи, адвокати, навіть модельєри! Серед них є чимало знаменитостей, політиків і зірок. Виокремити з своїх випускників тих, ким Ольга Рафаїлівна може пишатися, важко. Адже з більшістю своїх студентів вона досі підтримує тісний зв’язок. Окрім досягнень у науковій сфері, героїня нашого інтерв’ю ділиться своїми знаннями на широкий загал. І це варто особливої поваги, адже наука має бути доступною й зрозумілою, а Ольга Рафаїлівна робить усе можливе для цього.

Олександра Єгорова, студентка ІІ курсу Київського національного університету культури і мистецтв.

Фото надані Копієвською Ольгою Рафаїлівною та Центром Української Культури та Мистецтва

Копієвська Ольга Рафаїлівна
Копієвська Ольга Рафаїлівна
Копієвська Ольга Рафаїлівна

дивіться також

Колекціонерка Вікторія Кацай

18 листопада

Руденко Сергій Борисович

10 лютого

Єгор Плющ

12 березня