Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

12 mars 2021

Єгор Плющ

« Я мрію створити безліч гарних і масштабних проектів, які стануть окрасою нашого чудового міста ! »

Нещодавно в Центрі Української Культури та Мистецтва пройшла виставка студентських проектів « Музею Г. Сковороди в м. Києві ». Також в межах виставки відбулося голосування, за результатами якого перемогу отримав проект студента 3 курсу Кафедри містобудування Київського національного університету будівництва i архітектури Єгора Плюща. Саме з ним ми і поспілкувалися !
При створенні свого проекту Єгор надихався стилем конструктивізму. В архітектурі конструктивізм підкреслює економність і лаконізм, відкидає практично не вмотивовану декоративність.
« З точки зору ідеї проекту я надихався філософією Григорія Сковороди, а саме його вченням про три світи :
- перший - символічний світ Біблії, який представлений виставковим залом у вигляді пандусу, і крізь цитати, картини та певні символи веде відвідувачів догори, на другий поверх ;
- другий світ – мікрокосм – світ людини. На думку філософа, це найголовніший світ, тому в своєму проекті я його виділив виразною високою архітектурною формою ;
- третій світ – загальний світ, « де живе усе породжене », втілюють простори Музею, що показують наскільки світ наповнений різними явищами та емоціями ».
Єгор зізнався, що найважчим було зв’язати сучасну архітектурну форму з ідеєю становлення історичної особливості Григорія Сковороди. Підтримали та дуже допомогли викладачі, а саме Іносова Т.Ю., Носенко Г.А., Шевченко Т.В.
« Сьогодні в Україні дуже багато старих однотипних будинків, особливо в спальних районах. Усі вони дуже схожі один на одного і тиснуть, пригнічують своєю сірістю і буденністю. Світ навколо людини повинен сяяти, щоб ти радів кожній хвилині свого життя ! Тому я вважаю, що навколишню сірість треба міняти на незвичну, яскраву і красиву архітектуру. Саме тому я і обрав професію архітектора ».
Без натхнення в цій професії нікуди не дінешся ! Єгор рівняється на таких видатних архітекторів, як Заха Хадід, Френк Ллойд Райт, Алвар Аалто, Оскар Німейєр, Альвару Сиза. Ми щиро вітаємо Єгора з перемогою та бажаємо подальших успіхів, натхнення, наполегливості на шляху до великих звершень !

Автор Валерія Туровник
Фото надані Плющем Єгором

Єгор Плющ
Єгор Плющ
Єгор Плющ
Єгор Плющ

see also

Нектар творчості

9 novembre 2012

Творчий шлях художника Юрія Пацана

27 janvier 2015

Вірменська палітра художників Києва в музеї Лесі Українки

26 octobre 2012