Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Ювілейна виставка з нагоди десятиріччя Центру Української Культури та Мистецтва

Експозиція знайомила гостей з напрямками роботи інституції
3 septembre 2015 – 31 octobre 2015
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Центр Української Культури та Мистецтва у 2015 році відсвяткував десятирічний ювілей. Заснований у 2005 році відомою громадською діячкою, мистецтвознавцем Світланою Долеско, він став інституцією, аналогів якій в Україні не існує.
Колективу є чим пишатися, адже з 2005 по 2015 роки було проведено понад 250 виставок творів українських та закордонних митців. А також, понад 2 тисячі майстер-класів, фестивалів, кінопоказів, вистав, концертів, лекцій, семінарів, круглих столів, презентацій, творчих зустрічей Сотні тисяч дорослих та зовсім маленьких відвідувачів за ці роки долучилися до такого розмаїття заходів.
Саме Центр Української Культури та Мистецтва – це не просто будинок або дружній колектив. Це та унікальна інституція, що своєю, без перебільшення, масштабною діяльністю, популяризує талант вітчизняних митців, виховує нове покоління українців, закоханих у мистецтво рідного краю. Тих українців, які розуміють, що надзвичайно необхідно берегти звичаї своїх предків та створювати нові традиції у власних родинах.
Саме задля цього в Центрі Української Культури та Мистецтва започатковано масштабні всеукраїнські виставково-мистецькі проекти, такі, як « Свято Новорічної Іграшки », « Бісер : Вчора. Сьогодні. Завтра », « Сонячний Великдень », « Свято Врожаю » та Всеукраїнський Фестиваль клаптикового шиття.
Ось чому виставка до 10-річчя Центру Української Культури та Мистецтва вразила навіть найвибагливіших відвідувачів своїм експозиційним розмаїттям, мистецькою цілісністю та інформативністю.
З одного боку – це хроніка діяльності Центру, втілена в експозиції, до якої увійшла величезна кількість афіш (зразків мистецтва сучасного плакату), які колектив Центру створював усі ці роки для багатьох проектів. Це також і десятки безцінних книг відгуків, сотні дбайливо зібраних та збережених газетно-журнальних публікацій, тисячі листів, анотацій, альбомів, а також легендарних книжкових видань, подарованих авторами до бібліотеки Центру Української Культури та Мистецтва.
З іншого боку, експозиція здивувала численними вишуканими зразками декоративно-прикладного, образотворчого та фотомистецтва. Усі представлені експонати – з фондів Центру Української Культури та Мистецтва. Живопис, графіка, фотографії, старовинне українське вбрання та прикраси, опішнянська й косівська кераміка, зразки петриківського розпису, різьбярство, вишивка і ткацтво, писанкарство, вироби з бісеру – це далеко не весь перелік експонатів, створених як відомими українськими майстрами, художниками, так і талановитими початківцями.
Окремі експозиційні майданчики організатори виставки відвели для традиційних зразків опішнянської та косівської кераміки. Цю гончарну красу можна експонувати нескінченно. В одному просторі поєднався світ сучасної кераміки від Павла Сахно, керівника гончарної майстерні « Sakhno Art ». Він започаткував виставковий проект під назвою « Спіраль традицій » і презентував зразки сучасного гончарства під час виставкового проекту « Сонячний Великдень-2015 ».
Значну частину експозиції ювілейної виставки зайняли вишиті картини Заслуженого майстра народної творчості Лариси Ковальчук-Шустерман. Нитками вона ніби малює. Замість пензля в її руках голка і тканина, якими вона стирає межі між вишивкою та живописом.
Місце знайшлося і для старовинного українського вбрання. Насичені традиційними символами костюми, ікони Богородиці українського іконописця і мистецтвознавця Лева Скопа, написані на ґонті із дерев’яної церкви Святого Юра, створили справжній український символ благополуччя, щастя та захисту нашої Держави.
Також у межах ювілейної виставки проведено VIII Фестиваль Клаптикового Шиття, адже саме цей Фестиваль став першим « дитям » серед всеукраїнських проектів колективу Центру Української Культури та Мистецтва.
Фестиваль презентував витончені клаптикові роботи з фондів Центру та виставку живопису Оксани Грек « Клаптикові спогади Кота Габузовича », в якій дует Кота і клаптикової ковдри подарує натхнення не одній майстрині, закоханій у печворк. А нагадуванням про те, що шиття з клаптиків – це мистецтво, яке люблять ледь не у всіх країнах світу, стане виставка творів відомого грузинського художника Ладо Тевдорадзе.
Експонувалась виставка оригіналів та фоторепродукцій його живописних творів, виконаних у стилі академічного примітивізму. Колорит грузинської душі в поєднанні з мистецтвом печворку, зображуваного митцем на полотні – ось головний секрет успіху його творчості як серед жінок, так і серед чоловіків. Бажаючі створили власні живописні твори на майстер-класах від Ладо Тевдорадзе.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

3 septembre 2015 11:00 Відкриття ювілейної виставки з нагоди десятиріччя Центру Української Культури та Мистецтва