Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка-підсумок конкурсу сучасної витинанки «Крафторій-2018»

Проект, який представив на широкий загал мистецтво сучасної української витинанки
5 листопада 2018 – 25 листопада 2018
Вхід вільний

Організатори: Марина Ващенко та Ілля Нестеров
(засновники творчої колаборації Hota Ruta, м. Київ).

За підтримки Центру Української Культури та Мистецтва.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

До експозиції увійшли роботи митців з різних регіонів України (Київ, Львів, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Ніжин), що використовують техніку витинанки.
Це різнопланові твори, що показують розмаїття сучасних вирішень витинанки: від традиційних симетричних творів в стилі народного примітивізму, до сучасних робіт. Окрім цього, в позаконкурсному форматі було представлено роботи засновників творчого об’єднання «Hota Ruta» Марини Ващенко та Іллі Нестерова.
Перед учасниками виставки-конкурсу був вільний вибір тематики, стилістики, колориту. Розглядалась власне витинанка та експериментальні пошуки з менш відомою технікою «вириванки».
Серед відібраних робіт – твори різних за віком та за досвідом художників. Поміж представлених на конкурс витинанок, в одних відчувається досвід авторів у галузі монументально-декоративного розпису та книжкової ілюстрації, інші тяжіють до народної стилістики, присутній вплив давніх наївних витинанок.
Особливістю конкурсу стала відсутність журі як такого. Його роль вичерпується на етапі відбору творів, а далі вибір переможця підпадав під відповідальність самих учасників, адже саме вони, голосуючи один за одного(за свою особу заборонено), визначили, кому ж дістанеться перше місце. Сам формат конкурсу ґрунтувався на принципі конкуренції та, водночас, взаємопідтримки.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Події під час виставки

5 листопада 2018 17:30 Відкриття виставки-підсумку конкурсу сучасної витинанки «Крафторій-2018»