Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Жіночий погляд »

Гобеленові картини Олени Правик
29 février 2012 – 4 mars 2012
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Виставка онлайн

Під час проекту виставкова зала будинку Центру Української Культури та Мистецтва перетворилась на один із залів всесвітньовідомих музеїв, на кожній стіні якого можна було побачити 19 копій шедеврів світового живопису, втілених в гобеленових картинах киянки Олени Правик.

Зокрема, це « Дама з горностаєм » Леонардо да Вінчі, « Донна Велата » Рафаеля, портрет В. Римської-Корсакової,
Х. К. Вінтерхальтера та ще багатьох митців, але в кардинально новому баченні.
Усі роботи виконані в рідкісній техніці гобеленового стібка. За словами майстрині, створювати роботи в цій техніці вона розпочала понад 15 років тому. А відправною точкою став перегляд альбомів репродукцій картин великих майстрів та величезне бажання долучитись до цього світу. У гобеленових картинах помітним є творче зростання Олени Правик.
Для пані Олени процес вишивки трудомісткий, потребує ювелірної точності. Тож, на створення однієї картини йде від декількох місяців до року. Для передачі відтінків кольору шкіри або тонів неба, майстриня використовує від 50 до 200 кольорів ниток.
А в деяких випадках майстриня застосовує меланжеву нитку, переплітаючи разом декілька відтінків одного кольору. Наприклад, для зображення неба в роботі « Міранда », створеній у 2011 році, було переплетено три відтінки синього. А всього в роботі використано 200 кольорів.
Олена Правик говорить : « Народження образів на полотні рівнозначне появі на світ людини – відчуваєш неповторні емоції. Звичайно, мені, як творчій людині, цими емоціями хочеться поділитись з людьми ».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]