Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Виставка «Жіночий погляд»

Виставка гобеленових картин киянки Олени Правик
29 лютого 2012 – 4 березня 2012
Вхід вільний

Організатори: Центр української культури та мистецтва

Книга відгуків Виставка онлайн

Із 29 лютого по 04 березня 2012 року в Центрі Української Культури та Мистецтва відбудеться виставка «Жіночий погляд».

В цей період один із виставкових залів Центру Української Культури та Мистецтва перетвориться на один із залів всесвітньовідомих музеїв, на кожній стіні якого можна буде побачити шедеври світового живопису - «Даму з горностаєм» Леонардо да Вінчі, «Донну Велата» Рафаеля, портрет В. Римської-Корсакової, Х. К. Вінтерхальтера та ще багатьох митців, але в кардинально новому баченні.

Це все - виставка гобеленових картин киянки Олени Правик «Жіночий погляд», на якій буде представлено 19 робіт, виконаних в унікальній техніці гобеленового стібка. Теоретично це визначається так: «муліне складене вшестеро швом напівхрест». На практиці ж означає досягнення дивовижної майстерності!
Основу експозиції складуть жіночі портрети, вишиті за мотивами творів всесвітньовідомих живописців – Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаеля, Ван Дейка, Буше, Фрагонара, Енгра, Кіпренського, Боровиковського та інших геніїв живопису минулого.
За словами пані Олени, її колекції більше 15 років, а відправною точкою у створенні колекції став перегляд альбомів репродукцій картин великих майстрів та величезне бажання долучитись до цього світу. В роботах видно, як майстриня росте. Про це свідчать навіть полотна, які помітно збільшилися у розмірі. Трішки змінилася стилістика, з’явилося щось нове, свіже, збільшилась кількість кольорів.
Для пані Олени процес вишивки трудомісткий і потребує ювелірної точності, на створення однієї картини йде від декількох місяців до року. Для передачі відтінків кольору шкіри або тонів неба, майстриня використовує від 50 до 200 кольорів ниток, а в деяких випадках робить меланжеву нитку, переплітаючи разом декілька відтінків одного кольору (наприклад для зображення неба на картині «Міранда», 2011 р. було переплетено три відтінки синього, а в самій картині використано 200 кольорів).
«Народження образів на полотні рівнозначне появі на світ людини – відчуваєш неповторні емоції, - говорить Олена Правик. – Звичайно, мені, як творчій людині, цими емоціями хочеться поділитись з людьми».

анонси виставок

ІХ Свято Новорічної Іграшки

1 грудня – 28 грудня