Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Світ за дверима »

Акварельний живопис Василини Мельник (Білошицької)
1er juillet 2016 – 30 août 2016
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Виставка онлайн

Однією з особливостей мистецтва, яка відрізняє його від інших витворів людини, є неможливість однозначного розуміння. Художній твір можна побачити безліч разів – цілісно та фрагментарно, з різної відстані, в різних репродукціях, в різних контекстах. Кожного разу є можливість виводити та продукувати з нього нові смисли. Цей процес обертає світ.
Роботи Василини Мельник, представлені на виставці « Світ за дверима » є яскравою ілюстрацією цієї тези. Чим є « Світ за дверима » ? У трьох словах – виходом за межі. Експозиція складається з 24 картин в жанрах натюрморту та пейзажу, виконаних у техніці акварельного малюнку.
Ця техніка дозволяє досягти своєрідного ефекту раптовості, швидкості в зображенні – воно ніби захоплене зненацька та намагається вирватися. Також, ця бурхливість викриває людину за картиною, роботу її пензля. Але, водночас, акварель дозволяє поставити під питання те, чим є картина як така.
Груба фактура паперу перешкоджає сприйняття зображеного глядачем. Вона відволікає увагу на себе, додає відстані, очуднює зображене, підкреслює умовність та змушує сприймати картину не тільки як те, що зображене, але те, з чого вона зроблена. Це має сенс. Врешті решт, це не тільки зображення чогось, але й нагромадження фарб на певній поверхні, яке утворює образ за допомогою деяких прийомів. За цим стоїть тривалий процес та багато небачених спроб митця. І все це раптом відкривається на фоні галявини…
Жанр пейзажу відіграє додаткову роль у сприйнятті. Традиційно споглядання пейзажу є більше емоційним досвідом. Пані Мельник відмовляється від цього та пропонує більш аналітичний підхід. Галявини, будинки, вулиці, небо, хмари стають майданчиками для показу прийомів, якими їх зображають.
Мисткиня підкреслює ритм нанесення фарби пензлем, шлейф якого в певний момент став нагадувати щось знайоме. Це руйнує ілюзію того, що зображене – застиглий момент буття та показує те, яким чином він рухається. Пані Василина ніби каже « Гов ! Побач це ! Бачиш ? Бачиш ? ».
Натомість, натюрморти пропонують зовсім інший досвід. Вони підкреслюють марність розгадування, неможливість остаточного розуміння, зачарування від побаченого. Зображені на картинах об’єкти справжні, чіткі… Картини навмисно переповнені деталями. Але вони просто знаходяться там та не мають наміру складатися в єдність навіть у голові глядача.
Василина Мельник (Білошицька) народилась в Києві у 1991 р. Закінчила ДХСШ ім. Т. Г. Шевченка та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Працює в техніках акварелі, офорту, гравюри, літографії та ін. Отримала диплом ІІ ступеня за книжкову ілюстрацію VII Всеукраїнської виставки-конкурсу ім. Георгія Якутовича (2014 р.) та диплом ІІ ступеня ІІІ Всеукраїнської трієнале книжкової графіки (2016 р.). Учасниця міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок, пленерів та симпозіумів. У своєму здобутку має проілюстровані видані книги.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

1er juillet 2016 11:00 Відкриття виставки « Світ за дверима »