Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Ось нове все творю »

Проект сімейної іконописної майстерні « Небо на землі »
16 janvier 2015 – 10 février 2015
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Новий рік в житті людини є своєрідною точкою відліку – спливає у небуття один період життя і розпочинається інший, повний нових сподівань та надій на краще. Тому не випадково 2015 рік розпочався виставкою ікон « Ось нове все творю » від іконописної майстерні « Небо на землі ».
До експозиції увійшло близько 50 робіт у різноманітних техніках : від традиційної яєчної темпери до мозаїки та гарячої емалі. Також відвідувачі побачили розписаний мармур та зразки справжніх фресок.
Складними за виконанням є ікони в техніці гарячої емалі, на мідних пластинах. Щоби створити їх, потрібно перетерти скло в порошок, розплавити і нанести на пластини з міді. Після цього ікона запікається в печі під температурою від 500 до 800 градусів. Куратор виставки, Марія Павелко, зізнається, що це робота для сильних чоловіків.
Перлиною експозиції миколаївські майстри вважають « Тайну вечерю » – роботу, що поєднала в собі глибокий зміст цього сюжету, осмислений багатьма поколіннями християн та незвичні для іконопису матеріали – гарячу емаль, кольоровий метал.
Майстерня « Небо на землі » заснована у 2004 році в місті Миколаєві. Майстри практикують різноманітні живописні техніки, поєднуючи старовинні традиції іконопису з сучасними мистецькими інноваціями. Керівник майстерні, отець Сергій Павелко, вважає, що іконопис – це не тільки оволодіння майстерністю, а ще й неабиякий духовний подвиг.
Сьогодні у « Небі на землі » працюють Сергій Павелко, Ксенія Глєбова, Наталя Соболєва, Ольга Нестерова, Марія Павелко, Костянтин Самойленко, Олена Глєбова. Молоді автори поступово завойовують популярність не тільки в Україні, а й за кордоном. Для ікони взагалі не існує меж і кордонів. Сучасним українським іконописом дуже цікавляться європейці. Роботи майстерні знайшли своїх шанувальників у Швейцарії, Німеччині, Франції і навіть у Японії.
Іконописці майстерні « Небо на землі » продовжують традицію іконопису за старовинними технологіями. Використовують тільки натуральні матеріали : дошки з липи або черешні, паволоку – полотно, котре наклеюється на дошку як основа для живопису, левкас – від 4 до 15 шарів спеціального ґрунту, приготованого на основі крейди й тваринного клею, а також виготовлені вручну самим іконописцем фарби з природних мінералів та пігментів, яєчної емульсії (жовток курячого яйця та свята хрещенська вода). Традиційна іконописна технологія працемістка й недешева.
На урочисте закриття виставки в Центрі Української Культури та Мистецтва, яке відбулось 10 лютого, прибули бійці, які перебували в зоні проведення АТО та отримали поранення різної складності.
Усі вони згодні з тим, що без ікон і відчуття Божої присутності жити майже неможливо. « У час війни і напруги саме ікони – єдина допомога. Ікона уособлює Бога, вона не дасть нам впасти і здатися, адже на нашій стороні правда », – зізнався один з бійців.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

16 janvier 2015 17:30 Відкриття виставки « Ось нове все творю »