Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка «Опішня – гончарна столиця України»

Керамічні традиції с. Опішня Полтавської обл.
20 травня 2013 – 30 червня 2013
Вхід вільний

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва

Опішнянський Колегіум Мистецтв Шкурпела Олександр Лялина Світлиця Омельяненко Василь. Виставка Шкурпела Анатолій Китриш Михайло Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Виставка «Опішня – гончарна столиця України» стала однією з найважливіших мистецьких подій в Україні 2013 року. Адже більш ніж місяць в Центрі Української Культури та Мистецтва перебували керамічні вироби відомих опішнянських майстрів, таких як Василь Омеляненко, Михайло Китриш, Ганна Діденко, Олександр Шкурпела.
Унікальність виставки полягала й в тому, що були представлені й дитячі роботи – авторські керамічні роботи вихованців Спеціалізованої школи-інтернату І – ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні». Це свідчить про те, що зберігся в Опішні етнокод української кераміки, й він був успішно переданий молодому поколінню митців.
На виставку завітала величезна кількість відвідувачів з усіх-усюд, бо мистецька спільнота вже й не пригадає, коли в столицю з Опішні приїздила така величезна кількість виробів знаних опішнянських майстрів. До речі, родина Віктора та Катерини Ющенко надала із власної колекції на виставку біля десятка керамічних чудо-звірів Михайла Китриша, роботи якого розлетілись по приватних колекціях по всьому світу.
Але виставка не стала би саме такою, яку із захопленням пам’ятають всі відвідувачі, якби не виставка фотографій Олексія Плиско, фотографа Центру Української Культури та Мистецтва. Побувавши в квітні 2013 року з колегами в експедиції в Опішні, він зумів передати весь колорит цього керамічного дива України. Передати сповна, соковито, десь трохи сумно, бо багато майстрів вже зовсім-зовсім старенькі, а десь щасливо, трепетно, із почуттям гумору. Фото переносили відвідувачів у Опішню, а вироби давали змогу відчути гордість за свою державу, за її майстрів, за її мистецьке майбутнє.
Опішнянська кераміка є легендарною – цю керамічну традицію знають у всьому світі. До основних груп опішнянських виробів належать поливаний мальований посуд (горщики, глечики, миски, дзбанки, куманці, барильця); розписаний ангобами у техніці ріжкування або фляндрівки, переважно рослинним орнаментом; фігурний посуд (стилізовані зображення тварин: леви, барани, бики); зліплений із гончарних деталей; розписаний або оздоблений фактурним ліпним декором і кольоровими поливами; іграшки та дрібна скульптура, ліплена від руки.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

анонси виставок

ХІ Свято Новорічної Іграшки

1 грудня – 28 грудня

Зимова Канцелярія знову працює!

1 грудня – 25 грудня

Новорічний фотомайданчик

1 грудня – 28 листопада