Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Виставка «Мелодії барв Любові Романів»

Виставка творчості Любові Романів
3 травня 2019 – 27 травня 2019
Вхід вільний

Організатори: Центр української культури та мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Виставка приурочена до 75-х роковин початку депортації українців з етнічних земель Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя (нині – територія Польщі).

Акцентом експозиції є вишивані рушники, яких в доробку Любові Романів близько двох сотень (в домашній колекції – понад 160). Також будуть представлені писанки та вироби з бісеру.

Любов Романів родом із м. Рогатина, що на Івано-франківщині. Із дитинства, разом із мамою Цецілією Дмитрівною Романів (з дому Возняк), виселеною з Лемківщини в 1945 році, вишивала, писала лемківські писанки.
Після завершення навчання на факультеті фізики почала працювати на Державному підприємстві «Антонов». Є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Будучи членом київського товариства «Лемківщина» ім. Б.-І.Антонича, бере активну участь в культурно-мистецькій роботі. Любов Романів працює над відтворенням елементів традиційного лемківського одягу, виготовляє прикраси з бісеру – кризи, проводить безкоштовні майстер-класи з лемківської писанки, розшукує старовинні вишивані узори, створює на основі їх свої композиції.

Роботи Любові Романів експонувались на численних виставках та мистецьких конкурсах, публікувались у підсумкових каталогах, нагороджені дипломами. Частина робіт знаходиться в колекціях музеїв та приватних зібраннях Польщі, Чехії, Італії, Білорусі, Росії, Америки, Канади.

У 2014 р. власним коштом майстриня видала книгу спогадів свого батька Романів Мирослава Івановича «А Вігор і Сян течуть…» про події на Лемківщині та Надсянні, депортацію українського етнічного населення. Книга містить чіткі текстові та фотографічні свідчення високої культури українців на цих теренах.

Події під час виставки

3 травня 2019 18:00 Відкриття виставки «Мелодії барв Любові Романів»

анонси виставок

Художня виставка «Продовження»

10 листопада – 21 листопада

Виставка «Подорож мрій»

11 листопада – 24 листопада

V Всеукраїнська виставка в’язання «Тепла осінь»

1 жовтня – 20 жовтня