Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка «Колекційні іграшки Оксани Скляренко та Олега Сморчкова»

родинна колекція рідкісних іграшок
29 жовтня 2021 – 10 листопада 2021
Вхід вільний

Організатор: Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Уже вдруге відвідувачі отримали нагоду побачити унікальне родинне зібрання, яке формувалось протягом більш ніж 20 років

Оксана Скляренко та Олег Сморчков – подружжя колекціонерів з м. Києва, які вже багато років провадять активну збиральницьку, мистецьку та наукову роботу й радо діляться своїми здобутками з усіма небайдужими.
Вперше свою колекцію ведмедиків Тедді, солдатиків та ляльок подружжя презентувало в Центрі Української Культури та Мистецтва в 2019 році. Цьогоріч в проекті так само поєднано ігровий аспект з новаторським поглядом на мистецтво іграшки різних періодів. Експозицію було поділено на окремі тематичні підрозділи. Це ідея материнства в ляльках, варгейм та солдатики, ведмедики Тедді.
Було презентовано окрему експозицію творів образотворчого мистецтва під назвою «Дитячі ілюстрації Оксани Скляренко». До нього увійшла серія авторських ілюстрацій та дитяча художня й авторська розвиваюча література. Експонувалась і колекція ілюстрацій, створених сином подружжя – Олегом. Перша виставка серії його малюнків «Лапа лисеняти» відбулася в одній із київських мистецьких галерей в 2011 р. під час презентації дитячої книги Оксани Скляренко з пластиліновими ілюстраціями «Зайчик Сірячок». Тоді Олегу було півтора роки.
Побачили відвідувачі й ілюстрації унікального видавничого проекту з розмальовками для дітей «Моя улюблена лялька» (2018 р., видавництво «Богдан»), підґрунтям якого стала етнографічна колекція ляльок Оксани Скляренко.
Оксана Скляренко – кандидат мистецтвознавства, культуролог, письменниця, ілюстраторка та майстриня зі створення народної ляльки й ведмедика Тедді. Активна учасниця всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставок. У 2008 р., наприклад, лялькову творчість майстрині було презентовано у Швейцарії та Німеччині.
Роботи Оксани Скляренко і, зокрема, її авторські ведмедики Тедді були неодноразово відзначені найвищими нагородами численних міжнародних конкурсів авторської іграшки. Олег Сморчков – майстер мініатюрного живопису, переможець Міжнародного конкурсу «Ді-шоу, 2007», учасник багатьох міжнародних виставок (Німеччина, Швейцарія та ін.).

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по
е-mail: [email protected]

Події під час виставки

29 жовтня 2021 13:00 Виставка «Колекційні іграшки Оксани Скляренко та Олега Сморчкова»