Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Ікони – сенс мого життя »

Вишивка бісером від Романа Магоцького
25 mars 2016 – 16 avril 2016
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Проект присвячений п’ятиріччю творчої діяльності майстра. За словами Романа – це надзвичайно великий термін в плані пройденого шляху. « Зважаючи на теперішні умови, це цілком можна вважати за досягнення » – зазначив митець.
Експозиція представила ікони, вишиті бісером за останні три роки. Серед них традиційні та осучаснені прочитання біблійних сюжетів, зображення Христа та Богородиці, святих. Окрім ікон, представлені оздоблені бісером сорочки та вишиті годинники. Також на виставці можна було побачити флористичні композиції та портрет Тараса Шевченка.
Під час відбору робіт до експозиції пан Магоцький намагався продемонструвати свій творчий зріст, показати шлях, який він пройшов з моменту попередньої великої виставки. Центральним елементом виставки стала вишита бісером мапа України. Це перше публічне експонування мапи після того, як за нею був закріплений рекорд. Як відомо, вона була відзначена Книгою рекордів України як найбільша вишита бісером мапа.
Ікони Романа Магоцького відрізняються витонченою роботою над формою. Не зважаючи на традиційність зображення, митець надає образам надзвичайної барвистості, часто створюючи неймовірні градації кольорів. Це спричиняє доволі дивний ефект, коли сюжет і композиція відділяються одна від одної та починають сприйматися окремо, що, в свою чергу, дозволяє сприйняти не тільки сюжетну складову, але й належно оцінити технічне виконання роботи. У них можна побачити суть майстра, його переконання та устремління.
За словами Романа, ікони дозволяють йому піднестися над клопотами сьогодення та осмислити питання буття. І дійсно – вироби запрошують до роздумів. Це є свідченням майстерності автора.
З іншого боку, своїм прикладом Роман надихає тих, хто починає займатися вишивкою.
Його роботи наочно демонструють, що вишивка бісером – не таке складне заняття, як його описують. Воно потребує терпіння, сумлінної праці, але натомість дарує змогу робити надзвичайні речі. Хочеться вірити, що ця виставка стане наступним трампліном для нових творчих звершень молодого майстра.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

25 mars 2016 16:00 Відкриття виставки « Ікони – сенс мого життя »