Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Хмільний димар »

Презентація творчості родини Ващенків
27 mars 2015 – 11 avril 2015
Вхід вільний

Організатори : Центр української культури та мистецтва, Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Експозиція представила твори випускниці, а нині викладача кафедри монументально-декоративного мистецтва Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Марини Ващенко та її батьків – художниці декоративно-прикладного мистецтва Лариси Ващенко і скульптора Олександра Ващенка.
Назва у заголовку – це виставка унікальних мистецьких витворів родини Ващенків, яка проходила у Центрі Української Культури та Мистецтва. « Хмільний димар » – уособлення насолоди п’янкого аромату життя.

Усе почалося з того, що Олександр Ващенко за ніч створив поетичну збірку. За його словами, ніякі речі не приносили йому натхнення. « Єдине відчуття того, що живеш, прокидаєшся і бачиш новий день, повинно бадьорити розум і плекати любов до творчості », – каже автор.
Олександр Ващенко не є професійним літератором чи відомим поетом. Він київський скульптор, онук художника-монументаліста Анатолія Чернова, член Національної спілки художників України (секція скульптури) від 1995 року.
Отже, Олександр створив основу виставки « Хмільний димар », створивши поетичну збірку. Книжка складається з 15 віршів. У текстах він відобразив своєрідні, дещо епатажні думки про життя. Зверніть увагу на назви декількох віршів : « Переполох », « Пляшка-Самобранка », « Чумачня », « Заспів », « Козолупи Заповзяті », « Мандрівна Копиця », « Страхомудія » та інші. Ця книжка поезій була б неповною без ілюстрацій, які створила Марина Ващенко, донька Олександра.
Марина – професійний графік і живописець. Навчалась у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука, отримала спеціалізацію « монументально-декоративне мистецтво ». Із 2008 року Марина бере участь у виставках, працює викладачем у КДІДПМД ім. М. Бойчука. Із того ж року – член Національної спілки художників України (секція графіки).
Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва, Світлана Долеско не оминула увагою таку талановиту художницю й допомогла влаштувати виставку серії графічних робіт-ілюстрацій Марини Ващенко. Співорганізатором виставки виступив Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
Якомога точніше Марина прагнула відобразити не так форму і сенс віршів, як внутрішній світ і алегорії, які Олександр вмістив у збірці « Хмільний димар ». Графічні твори виконані на ватмані тушшю. Авторка створила емоційні, насичені і деталізовані композиції. Кожна ілюстрація відображає окремий динамічний сюжет. Саме безліч деталей робить аркуш рухливим, і відкриває інші, не побутові, шари сприйняття.
Мати Марини, дружина Олександра Лариса Ващенко – київський графік і живописець, майстер декоративно-прикладного мистецтва, член Національної спілки художників України (секція декоративно-прикладного мистецтва). До Центру Української Культури та Мистецтва на виставку « Хмільний димар » вона привезла авторські великодні писанки, скульптури малих форм з кукурудзяного листя та дерева. Її експозиція стала « виставкою у виставці » й отримала назву « Великодня весна ».
Деякі скульптури – це поєднання писанок і плетіння. Роботи гарні і символічні. От, наприклад, « Апокрифічний крокодил », « Чумацька байка », а також невеличкі твори, як-то « Різдвяний заєць », « Ропуха » та « Норовиста корівка ».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]