Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Чернігівські квіти »

Вироби з рибних кісточок
26 juin 2015 – 8 juillet 2015
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва, Президентський фонд Леоніда Кучми « Україна ».

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Юні майстри-вихованці Березнянського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Чернігівської обласної ради для своїх мистецьких шедеврів використовують оригінальні природні матеріали.
Проект представив понад 30 художніх творів молодих митців. Переважно, це картини з квітами. Але створені вони в оригінальній техніці фіш-арту, тобто з рибних кісточок. Зразки цього рідкісного мистецького направлення побачиш не часто. Тому « Чернігівські квіти » визвали неабиякий фурор у Києві та привернули увагу справжніх поціновувачів мистецтва.
Процес створення таких картин складний та кропіткий. По-перше, треба знайти необхідний матеріал. Як стверджує Людмила Шемет, педагог-організатор Березнянського навчально-реабілітаційного центру, керівник творчого гуртка « Майстри », з кісточками виручають місцеві рибалки. « Чернігівський край багатий на рибні водоймища. Рибалки ловлять рибу, а вдома готують її. Рибні кістки не викидають, а передають у гурток », – каже Людмила Шемет.
Але ж не достатньо лише отримати сирий матеріал. Набагато складніше підготувати отримані кістки належним чином. Спершу матеріал замочується у сольовому розчині. Відтак, кістки очищаються, а для ефекту відбілювання вкриваються лаком. « Для створення картин найкраще підходять кістки із вареної риби. Смаження, чи тушкування псує колір кісток, відтак вони стають коричневими після приготування риби. Сортуються кістки у залежності від розміру : більші до більших, менші до менших », – пояснює нюанси роботи пані Людмила.
Складений сюжет картини одразу прикріплюється клеєм до основи, зробленої з ДСП і вкритої чорним оксамитом. Ефект елегантності та вишуканості виходить за рахунок контрасту чорного та білого кольорів. Це кропітка, майже ювелірна робота. Поклав одну кістку не туди, забираєш – і вже пляма на оксамиті. Картина зіпсована.
Завдяки підтримці Президентського фонду Леоніда Кучми « Україна », у весняний період 2015 року виставка « Чернігівські квіти » проходила у залах Музею видатних діячів культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, а кілька тижнів тому – у Верховній Раді України.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

26 juin 2015 12:00 Відкриття виставки « Чернігівські квіти »