Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка « Барвистий травень »

Творчість родини Куцих
28 avril 2015 – 14 mai 2015
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

В експозиції були представлені твори декоративно-прикладного мистецтва (художній текстиль, вишиті рушники, живопис) та скульптура – мистецькі твори родини Куцих.
У цих творах відчувається тісний сімейний зв’язок між матір’ю, батьком та дитиною, любов до мистецьких традицій попередніх поколінь, які збереглись і сьогодні. Члени родини Куцих живуть і доповнюють один одного натхненням та творчими ідеями.
Олена Куца-Чапенко, донька Степана та Надії Куцих – художниця декоративно-прикладного мистецтва. Народилась у Переяславі-Хмельницькому. На виставці « Барвистий травень » майстриня експонувала традиційні українські рушники та декоративні панно.
У витворах Олени Куцої-Чапенко можна розгледіти щастя, символи і знаки історії України. Дерево роду є центральним символом рушників. Як чудово у Олени виходить створювати його за власним авторським стилем !
Майстриня демонструє досконале володіння технікою вишивки. Традиційна техніка вишивання рушника поєднана з сучасними композиційними рішеннями та абстрактними сюжетами у декоративних панно Олени.
Під впливом краси природи художниця створила диптих « Вишневий сад », де зображено цвітіння вишні. Панно « Соняшники » відображає авторське бачення майстринею цвітіння соняшників. А рушник під назвою « Яблуневий цвіт » передає ніжні біло-рожеві яблуневі квіти у травневу пору. Перший рушник Олена вишила ще у школі. До декоративних панно художниця прийшла після закінчення Київської художньої академії і здобуття диплому « художник театру ».
Мати Олени, Надія Куца, на виставці в Центрі Української Культури та Мистецтва познайомила глядачів із живописом у жанрі народного примітивізму. На полотнах художниці зображені чарівні тварини : собаки, дивовижні птахи, леви тощо. Картини схожі на малюнки з дитинства, але створені вони на високому професійному рівні.
За словами художниці, не дивлячись на спонтанність сюжету, картини створюються поступово. Спочатку робиться ескіз олівцем. Потім Надія бере акрилові фарби, або гуаш та розмальовує їх. Художниця зазначає, що « суддями-консультантами » її витворів виступають чоловік Степан Куций та донька Олена.
Степан Куций – відомий скульптор, член Національної спілки художників України. Степан не наслідує шляху традиційності класичної скульптури. У процесі створення скульптури він веде пошуки у вільній пластиці та працює з різними матеріалами. На виставці в Центрі він представив формальну пластику з бронзи, шамоту та морського каміння.
Останнім часом Степан Куций приділяє увагу скульптурі портретного жанру.
До експозиції виставки ввійшла його робота « Наталя Левицька-Холодна » – скульптурний портрет української поетеси та письменниці.
На це автора надихнула любов поетеси до українського краю. У своїх творах вона передавала величезну любов до України. Назви скульптурних композицій мають ліричні та мрійливі нотки : « Мати з дитям », « Мелодія про вічне », « Родина », « Двоє ».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

30 avril 2015 18:00 Відкриття виставки « Барвистий травень »