Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

« Свято Врожаю - 2016 »

Виставково-мистецький проект із презентації природних див і таланту українських майстрів зі всієї України
3 novembre 2016 – 26 novembre 2016
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Раз на два роки митці різних стилів та поколінь збираються в будинку Центру Української Культури та Мистецтва на Свято Врожаю, аби познайомити людей зі своєю творчістю та довести, що мистецтво, виплекане рідними краєвидами, прадавніми звичаями й традиціями, змінює світ на краще. Для українців надважливим є процес єднання з природою, отримання від землі сил та натхнення, що трансформувалось у твори мистецтва.
Цьогорічна експозиція Свята Врожаю приємно здивувала найвибагливіших відвідувачів. Адже проект поєднав у собі виставку живопису Ангеліни Ісаханової ; авторські ляльки Оксани Скляренко ; унікальні різьблені орнаменти Руслана Кушніра ; шедеври учнів та вчителів школи петриківського розпису Харкова та Києва ; іграшки та вироби з дерева й лози від майстрів із Чернігівщини ; традиційна весільна атрибутика від майстрів Київщини. Організатори також підготували цикл захоплюючих майстер-класів, лекцій, вистав та презентації дитячих книг.
Оксана Скляренко – педагог, письменниця, художниця, майстриня зі створення народної ляльки та ведмедика Тедді, учасниця всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставок. Її роботи відзначені найвищими нагородами численних міжнародних конкурсів авторської іграшки. Експозиція « Ляльки Оксани Скляренко » стане для відвідувачів справжнім відкриттям, поєднанням ігрової та оберегові функції, гармонії традицій та новаторського підходу.
Руслан Кушнір – митець, який після тривалих пошуків розробив унікальну техніку, в основі якої – різьблення по дереву, після чого він наносить на поверхню розпис, стилістика якого заснована на традиціях вишивки хрестиком. Спочатку новатор вирізає на дереві певну основу, потім робить на комп’ютері схему. Твори Руслана Кушніра – це свого роду вишивка фарбами !
Єднання з природою і традиціями також висвітлено у творах Ангеліни Ісаханової. У межах проекту вона презентує свою персональну виставку « Міфи і творива », яка відтворює казковий світ фантазії. Лейтмотивом цих робіт є ліричний настрій осені і бабиного літа. Темами робіт також є розкриття незбагненності жіночої краси, любов, світло, гармонія, зачарованість моментом життя, романтизм стосунків пари, магія літньої місячної ночі, замилованість порами року, серед котрих завжди найяскравіша і найтаємничіша – осінь.
Петриківський розпис представили відомі майстрині Тамара Вакуленко та Марина Саркісян зі своїми учнями. Поверхнею для розпису в майстрів школи Харкова та Києва служить дерев’яна тарілка. Усе обиралось не випадково. Адже дерево – це теплий природний матеріал, форма тарілки – коло. Кожна робота має цікаву композицію та кольорову гаму. Усі разом складають неповторний букет традицій петриківського розпису.
Тамара Вакуленко – харків’янка з петриківським корінням, Заслужений майстер народної творчості, своє творче життя присвятила петриківському розпису та вдосконаленню своєї майстерності. Марина Саркісян, художниця, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, яка також присвятила своє життя педагогічній діяльності.
Під час Свята Врожаю-2016 відбулись майстер-класи для дорослих та діточок. Серед них – « Петриківський розпис », « Ліплення з глини », « Лялька-мотанка », « Травоплетіння ».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

3 novembre 2016 18:00 Відкриття Свята Врожаю-2016