Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Проект « КАПСУЛИ »

Виставка робіт В’ячеслава Козака
10 novembre 2020 – 21 novembre 2020
Вхід вільний

Організатори : Благодійний фонд « Право на захист »

За підтримки : Центру Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Проект презентував виставку робіт майстра-різьбяра з Луганська, В’ячеслава Козака. Проте це не звичайна виставка. Це інсталяція, яка поєднує в собі фоторепродукції робіт, документальні матеріали та оригінальний витвір майстра. А також, проекцію на фасад будівлі. Важливою частиною проекту є дискусії, обговорення, обмін думками. Власне, з цього й народився проект « КАПСУЛИ ».
Майстер, який до війни досліджував і відтворював дерев’яне оздоблення галеонів Франції, з початком конфлікту занурився у традиційні українські дерев’яні ікони. Це історія людини, яка попри реальні фізичні обмеження та блоки, продовжує лінкувати та зв’язувати наші усамітнені та поляризовані капсули.
В’ячеслав Козак займається різьбярством вже майже 40 років. Він навчався у французьких майстрів, проходив стажування в Парижі. У своїх роботах майстер апелює до слов’янської, чи, як він сам каже, праукраїнської міфології, легенд та традицій, а ще – інтерпретує артефакти XVII століття. Найбільш яскраві роботи – це інтер’єрі панно, які знаходяться у Національному морському музеї у Парижі, і 17 дерев’яних ікон для іконостаса.
Виставка є результатом доволі складних та емоційно важких зустрічей людей, які в силу різних обставин та подій фізично опинились по різні сторони від лінії розмежування на Сході України. Говорити з іншими важко. Тим паче, в умовах конфлікту, коли здається, що інша сторона просто не здатна збагнути наші відчуття та думки. Тому, ми знов замикаємось у своїх ізольованих всесвітах, у капсулах нашого оточення, досвіду, культури, форми чи стилю життя.
Так комфортніше і безпечніше. Напруга, конфлікт, війна лише посилюють нашу внутрішню капсулізацію, звужуючи коло особистої відповідальності, включеності до радіуса кількох метрів навколо нас самих та наших близьких. Перетинання з іншим/іншою – один з результатів взаємодії, що призвів до відкриття творчості різьбяра В’ячеслава Козака.
КАПСУЛИ – це образ, який об’єднує всі експонати та є наскрізною ідеєю виставки. Капсула – це лише оболонка. Сама по собі вона ані добра, ані погана. Це захисний бар’єр, сфера розмежування того, що зовні й зсередини, фізичний кордон між « там » і « тут ». Капсула дає можливість говорити про форму і зміст, капсула захищає й обмежує водночас. Вона ховає таємницю. У капсулі мармуру причаїлася скульптура. А в капсулі дерева – сакральний образ. У капсулі душі – наші відчуття й емоції.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected].

Події під час виставки

10 novembre 2020 17:00 Відкриття проекту « КАПСУЛИ » (виставка робіт В’ячеслава Козака)