Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

5 décembre 2012

Звернення для усіх небайдужих !

Шановна спільното !
Зупинемо знищення української культури !

Просимо звернути Вашу увагу на ганебні події, які на даний момент відбуваються в українському культурному просторі. На жаль, вони набувають дійсно загрозливих масштабів.

4 липня цього року Кабінет Міністрів України, без обговорення у професорсько-викладацьких колективах та в осередках студентського самоврядування, в порушення чинного законодавства, прийняв розпорядження № 433-р « Про реорганізацію навчальних закладів », у відповідності з яким Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ) на правах структурного підрозділу повинна приєднатись до Київського національного університету культури і мистецтв.

Насправді ж це означає не лише вигнання професорсько-викладацького та студентського колективу зі своєї законної території, а ліквідацію, фактичне знищення Академії – одного з найкращих мистецьких навчальних закладів світу, який в рейтингу ЮНЕСКО щорічно займає Перше місце серед творчих вузів.

Реалії сьогодення свідчать про те, що лише 30 відсотків працівників культури мають спеціальну освіту. Такі рішення влади призведуть до зникнення кваліфікованих працівників культури.

Виникає питання : чи є майбутнє в держави, яка власноруч, безжалісно нищить культурно-мистецьку освіту ?! Тільки об’єднавшись разом ми не допустимо цього свавілля проти української культури !

Будемо дуже вдячні, якщо всі небайдужі відгукнуться на цю ганебну для влади подію, адже цим Ви зробите свій вагомий внесок в порятунок не тільки Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, як важливого навчального закладу та як осередку нової культурно-мистецької генерації в майбутньому, а й талановитої молоді України.

Також будемо щиро вдячні всім, хто на сторінках своїх ресурсів опублікує ці листи, щоб привернути увагу до знищення унікального закладу освіти, майбутнього української освіти та культури.

З повагою, колектив Центру Української Культури та Мистецтва, м. Київ

Ось цей документ :


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 4 липня 2012 р. № 433-рКиїв

Про реорганізацію навчальних закладів

1. Погодитися з пропозицією Міністерства культури та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо реорганізації :

Канівського училища культури і мистецтв шляхом приєднання до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з утворенням на базі Наукового центру шевченкознавчих досліджень зазначеного Університету Канівського гуманітарного інституту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ;

Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв шляхом приєднання до Київського національного університету культури і мистецтв з утворенням на базі зазначеного Університету структурного підрозділу.

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту і Міністерству культури здійснити заходи, пов’язані з реорганізацією зазначених навчальних закладів, у межах відповідних бюджетних призначень.

2. Взяти до відома, що студенти реорганізованих згідно з цим розпорядженням навчальних закладів продовжують навчання відповідно в Канівському гуманітарному інституті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Київському національному університеті культури і мистецтв.
Прем’єр-міністр України М.АЗАРОВ


Президенту України

Януковичу В.Ф.

Шановний Вікторе Федоровичу !

4 липня цього року Кабінет міністрів України, без обговорення у професорсько-викладацьких колективах та в осередках студентського самоврядування, в порушення чинного законодавства, прийняв розпорядження № 433-р « Про реорганізацію навчальних закладів », відповідно повинна відбутись реорганізація Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв шляхом приєднання до Київського національного університету культури і мистецтв з утворенням на базі зазначеного Університету структурного підрозділу.

У державі, де лише третина працівників культури мають вищу освіту знищувати мистецький вуз, в котрому навчається близько 7 тисяч студентів і працівників культури, і який в рейтингу ЮНЕСКО чотири роки поспіль займає перші місця серед творчих вузів, - незрозуміле для суспільства.

Студенти академії, а їх більше 7 тисяч, та їх батьки стурбовані тим, що в Київському національному університеті культури і мистецтв значно вища плата за навчання. Вони категорично відмовляються вчитися в іншому вузі, що може спричинити зайву соціальну напругу.

Ми розуміємо, що територія і приміщення Києво-Печерської Лаври, де розміщується Академія, потрібні для Церкви, але цю проблему варто вирішувати цивілізовано, по-європейськи.

Хотілось би наголосити : неодноразові обіцянки попередніх урядів виділити приміщення для Академії поза межами Києво-Печерської Лаври не були здійснені. Підтримуючи Вашу кандидатуру на виборах студентство Академії має надію лише на Вас.

Знищення Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, як одного з провідних вузів культури і мистецтв принесе зневіру підростаючого покоління України в правовий захист її прав. Чи варті таки дії уряду проти майбутнього талановитої молоді України ?

Ми просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, наданими Конституцією України повноваженнями Президента, мудрістю і людським серцем втрутитися в ситуацію яка склалася у вітчизняній мистецькій освіті. Таки дії уряду не тільки підривають авторитет влади, але і несуть значну шкоду вітчизняній культурі і мистецтву.

Просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу,

а) зупинити процес знищення Національного вузу, який за статутом і Законом підлягає тільки Вашим рішенням ;

б) доручити уряду, виділити приміщення академії для Академії (в Києві є напівпорожні школи та інші можливості), аби передати корпуси Церкві.

Щиро сподіваємося на Ваше мудре рішення.

З повагою

Борис Олійник
Герой України, поет

Анатолій Авдієвський
Народний депутат України, народний артист України

Ян Табачник
Народний депутат України, народний артист України

Лариса Скорик
Віце-президент Спілки архітекторів України, професор

Мирослав Вантух
Герой України

Євгеній Савчук
Герой України

Володимир Чепелик
Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка

Світлана Долеско
Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва

Микола Луків
Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, поет

Людмила Перелигіна
Голова ЦК профспілки працівників культури України

Михайло Захаревич
Генеральний директор театру ім. І.Франка, Народний артист України

see also

Звернення для усіх небайдужих !

5 décembre 2012