Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

26 лютого 2014

Курс СУЧАСНА ВИШИВКА

«Сучасна вишивка» складається з 12 теоретично-практичних занять, які будуть проводитись двічі на тиждень.

За результатами курсу ви матимете: “маячок” для ножиць, гольничка-біскорню, вишивка, оформлена у п’яльця-рамку; вишита фото-рамка, об’ємна коробочка.

На заняттях ви познайомитесь з різними типами матеріалів для вишивки, вишивальними техніками виконання візерунку і різними підходами до оформлення. При цьому для всіх робіт передбачається виконання ідеальної зворотньої сторони вишитих робіт.

Заняття №1 – Знайомство з вишивкою. Ознайомче заняття про техніки і матеріали, що використовуються у процесі вишивки (тканини, нитки, голки, п’яльця, ножиці, органайзери, кондиціонери). Види хрестика (звичайний, болгарський, паризький тощо), види швів (прямий стібок, шов "назад голку", 3/4 хрестика, напівхрестик), читання схем для вишивки різних виробників.

Заняття №2- Ідеальна виворітна сторона. Принципи виконання ідеальної виворітної сторони для різних тканин та технік вишивки. Закріплення нитки на початку і в кінці роботи. Виконання хрестиків так, щоб вони були спрямовані в один бік.

Тема №1 “АССІЗІ”
Заняття №3 - знайомство з тканиною рівномірного переплетіння та унікальною монохромною технікою ассізі, де малюнок з’являється за рахунок не зашитих фрагментів тканини. Вишивка проста тим, що в ній використовується лише один колір, що дозволить розібратися в тому, як правильно читати схеми для вишивки, не відволікаючись на розмаїття різнокольорових мотивів.
Заняття №4 - оформлення роботи в п’яльця-рамку. По закінченню у вас на руках буде робота, яку легко можна розмістити як картину вдома.

Тема №2 “БІСКОРНЮ”
Заняття №5 - вишивка виконується на канві з люрексом меланжевими нитками. Ця канва іскриться, а меланжеві переходи однієї і тієї ж нитки створюють об’єм та рельєфність малюнку.
Заняття №6 - збирання біскорню з 2-х вишитих фрагментів. Як результат у вас з’явиться маленьке чудо дивної форми, яке можна за вашим бажанням використовувати як гольничку, ялинкову іграшку чи елемент декору.

Тема №3 “ПОДАРУЙ СЕРЦЕ”
Заняття №7 - творчість на однотонній канві Аіда різнокольоровими муліне. Це заняття дозволить розібратися у схемах з багатьма кольорами, "приручити" органайзери для ниток, побачити, як від розміру хрестика змінюється розмір готової роботи.
Заняття №8 - збирання "маячка" з 2-х вишитих фрагментів. ”Маячок” допоможе завжди побачити, куди поділися ножиці. Адже маленькі вишивальні ножиці часом так тяжко віднайти в процесі творчості, хоча й точно знаєш, що вони щойно були під рукою!

Тема № 4 “ПАМ’ЯТНЕ ФОТО”
Заняття №9 - на цьому занятті кожен створить фото-рамку. Тепер ми знаємо, як читати багатоколірні схеми, що допоможе нам створити унікальну рамочку. Вона вишивається на пластиковій канві, завдяки чому немає необхідності шукати підходящу основу. Канва і послужить рамкою для дорогих серцю фото.

Заняття №10 - обробка пластикової канви і варіанти декорування рамки.

Тема № 5 “3D ВИШИВКА”
Заняття №11 - на заключних заняттях буде можливість вишити і зібрати вручну коробочку для збереження прикрас і корисних дрібничок. Передбачається вишивка на пластмасовій канві з використанням різних видів швів - прямих, "назад голку", французьких вузликів.

Заняття №12 - збирання коробочки з можливістю використання декоративних елементів. По закінченню заняття у вас буде зібрана коробочка з різних вишитих елементів. Підведення підсумків, завершення і оформлення усіх розпочатих процесів. Сесія питань-відповідей. Визначення та нагородження найкращого майстра.

Тривалість курсу - 12 занять (18 годин)
Тривалість кожного заняття - 1,5 години.

Вартість одного заняття:
- з усіма необхідними матеріалами – 95 грн.
- без матеріалів – 75 грн.

Вартість курсу:
- з усіма необхідними матеріалами – 1140 грн;
- без матеріалів – 900 грн.

За результатами завершення курсу, найкращому майстру надається подарунок – дорожня сумка для вишивки J В неї завжди ви зможете скласти і взяти з собою все, що дозволить бути зі своїм хобі.

ШКОЛА ЖІНОЧОГО РУКОДІЛЛЯ
м. Київ, вул. Хорива, 19-в
тел. (044) 425-11-62

дивіться також

Курси вишивки!

15 січня 2013

Школа Писанкарства

25 грудня 2012

Азбука Печворка

28 серпня 2013