Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

27 mai 2013

Сімейна іконописна майстерня « Небо на землі »

Про майстерню « Небо на землі » (м. Маріуполь).

Майстерня « Небо на землі » заснована у 2004 р. в місті, в якому практично не збереглися церковні та іконописні традиції, тому створювати їх довелося заново.

З часом вона стала своєрідною іконописною школою, в якій миколаївські майстри практикують різноманітні живописні техніки та духовний зміст ікони.

На думку керівника майстерні, іконопис - це не тільки оволодіння майстерністю, а ще й духовний подвиг. Тому справжніми іконописцями можуть стати далеко не всі охочі. Із багатьох учнів, які приходили до майстерні, залишилися працювати переважно молоді жінки. Сьогодні у майстерні працює 7 майстрів і кожен із них – людина дуже особлива : Сергій Павелко, Ксенія Глєбова, Наталя Соболєва, Ольга Нестерова, Костянтин Самойленко, Павелко Марія, Катерина Цирулік.

Загалом можна сказати, що за час свого існування майстерня „Небо на землі” здобула авторитет і визнання серед вірян та у колах професіоналів. Зокрема, завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв професор Роман Василик назвав майстерню « оазою розквіту іконопису » в Україні. Він відзначив сумлінний підхід миколаївських іконописців до вимог технології та глибоке богословське опрацювання тем.

Іконописці майстерні „Небо на землі” працюють за старовинними технологіями. Використовують тільки натуральні матеріали : дошки із липи або вільхи, паволоку – полотно, котре наклеюється на дошку як основа для живопису, левкас – від 4 до 15 шарів спеціального ґрунту, приготованого на основі крейди та тваринного клею, а також виготовлені вручну самим іконописцем фарби із природних мінералів та пігментів і яєчної емульсії. Традиційна іконописна технологія працемістка та дорога. Так, для приготування фарб використовують бразильський гірський кришталь, африканський малахіт або знайдені в Україні рідкісні мінерали керченіт і чорний турмалін. На багатьох роботах можна побачити різні види золочення та сріблення. Навіть гачки для кріплення ікон виковують вручну. Собівартість таких ікон досить висока. Інтерес до сучасного іконопису у світі дуже високий : витвори вітчизняних майстрів активно розкуповуються закордонними поціновувачами. Тоді як вітчизняні колекціонери досі зосереджені переважно на збиранні антикварної ікони.

Ікони миколаївських майстрів нині роз’їхалися до Росії, США, Франції, Німеччини, Швейцарії, Бельгії, Японії, Об’єднаних Арабських Еміратів. Є вони і в колекціях відомих українських діячів.

Іконописна майстерня веде активну виставкову діяльність. На сьогодні відбулося більше 30 виставок як на Україні, так і за її межами.

+38 099 333 55 29 [email protected] www.pavel-ko.net

Сімейна іконописна майстерня « Небо на землі »
Сімейна іконописна майстерня « Небо на землі »
Сімейна іконописна майстерня « Небо на землі »
Сімейна іконописна майстерня « Небо на землі »

see also

БорщЇв - 2012

9 septembre 2012

Виставка творів Василя Андріяшка

5 novembre 2012

Вікторія Футболу. Нагородження.

15 décembre 2011