Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставковий проект « Київ. Три покоління »

Творчі здобутки трьох поколінь : дітей, студентів та знаних корифеїв мистецтва
10 novembre 2015 – 28 novembre 2015
Вхід вільний

Проект ініційований Благодійним Фонд « Києво-Печерська Лавра » спільно з Дитячою школою мистецтв № 9 м. Києва (директор – Тетяна Богданова), за сприяння та участі кафедри живопису і композиції (завідувач лабораторії Гончаренко Тетяна) та факультету теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, за підтримки Світлани Долеско, Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Проект був присвячений м. Києву, його унікальному обличчю. В одній експозиції поєдналася творчість трьох поколінь : дітей, студентів та знаних корифеїв мистецтва.
Представлені роботи – твори учнів Дитячої школи мистецтв №9 м. Києва, студентів і викладачів кафедри живопису і композиції, кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (далі – НАОМА). Вони звеличують Київ, дозволяють дивитись на нього під іншим кутом зору.
Твори відомих художників, викладачів НАОМА, взяті з фондів Академії, відображують урбаністичні пейзажі. Кожне полотно втілює досвід, творчий підйом. На цих картинах глядач бачить красу Києва : « Лавра », « Київська осінь », « Весна на Берестові », « Літній день на Дніпрі », « Травневе квітування на Лютеранській ».
Відомі художники не лише передали київські мотиви. Вони наповнили їх мовчазними думками, зображуючи безкрає небо зі строгістю міських будівель та церков, буденні вуличні сценки та зелені дніпровські кручі. Також експозиція представила паперові макети визначних архітектурних споруд Києва, виконаних студентами НАОМА.
Бачення Києва у митців трьох поколінь виявилось різним не тільки за образністю, а й за технікою виконання. Найбільше порадували учні Дитячої школи мистецтв №9 м. Києва та студенти НАОМА, представивши скульптури, гобелени, батик, бісерні картини.
Організатори зазначили : « Ми намагалися показати весь спектр напрямків, жанрів та особистих уподобань молодих митців, – стверджують організатори виставки, – все ж таки не можна обмежувати дитину або студента у творчості. Але на етапі відбору ми зробили чіткі акценти. Робота має бути оригінальна, із творчим підходом та професіоналізмом ».
Відвідувачів зачаровували звичні види стародавнього міста, подані у таких незвичних техніках. В цілому, різноманітність творчих поглядів учасників проекту « Київ. Три покоління » дуже радує. Величезний вибір для глядацьких симпатій та оцінок професіоналів-мистецтвознавців ! Приємно, що можна було побачити різні грані майстерності талановитих художників різного віку. Ідея організаторів виставити в одному залі твори трьох поколінь теж достойна ! Початківці відчують потрібність їх творчості, а також зрозуміють, до чого ще можна прагнути. Є оригінальні і сміливі роботи, вони здаються загадковими, з багатим метафоричним підтекстом. Інші – лаконічні та строгі. Приємно відзначити, що виставка « Київ. Три покоління » користувалась значним успіхом серед киян та гостей столиці.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]

Події під час виставки

10 novembre 2015 16:00 Відкриття виставково-мистецького проекту « Київ. Три покоління »