Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00

субота 10:00 – 18:00

Виставка живопису Альфонса Кулаковського «…Звідти і звідси…»

Виставка живопису легендарного польського художника Альфонса Кулаковського
27 вересня 2013 – 13 жовтня 2013
Вхід вільний

Організатори: Центр української культури та мистецтва, Посольство Республіки Польща в Україні, Самоврядування Вармінсько-Мазурського воєводства (Польща), Центр Освіти та Культурних Ініціатив (Польща), Польський Інститут в Україні.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Відвідувачам були презентовані 44 живописних полотна майстра. Ця виставка стала першим поверненням художника до рідного краю. Адже народився художник 1927 року поблизу Бердичева, в Україні, проте вже за кілька років разом з батьками був засланий до Сибіру.

У 17 років втік до Казахстану. Саме там, в Алма-Аті, Кулаковський вчився живопису. Більша частина його життя минула в Казахстані та Росії. Лише 1999 року Альфонсові вдалося на постійно оселитися у Польщі, у Вармії та Мазурах.Альфонс Кулаковський створив близько шести тисяч картин, які малював протягом кількох десятків років в Алма-Аті, Самарі, Москві, у Вармії та Мазурах. Чудовий колорист, він виставлявся у багатьох країнах світу – одна з наймасштабніших експозицій була представлена 2009 року у Брюселі.

Побачені у різних куточках світу краєвиди, такі далекі і відмінні від рідних, перенесені на полотно, завдяки Кулаковському стають надзвичайно близькими. Кулаковський сприймав їх міццю своєї душі, силою уяви. На полотні перед нами з’являється пейзаж строгий, чистий, соковито барвистий, реалістичний, як з матриці Господа Бога, а тому дивовижний. Митець не прикрашає, не пояснює, не описує, не коментує – залишає це глядачу. Фрагменти сільського обійстя чи будинку, силует на польовій дорозі чи речі щоденного вжитку – усе це щире і правдиве. Адже, як вважає Кулаковський, «немає нічого більш мистецького, ніж любов до природи»

Події під час виставки

16 вересня 2013 21:32 Відкриття виставки живопису Альфонса Кулаковского "... Звідти і звідси..."

анонси виставок

Художня виставка «Продовження»

6 листопада – 21 листопада

Х СВЯТО НОВОРІЧНОЇ ІГРАШКИ

28 листопада – 28 грудня

«БАБУСІ»

22 жовтня – 9 листопада