Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка «…Звідти і звідси…»

Живопис Альфонса Кулаковського
27 вересня 2013 – 13 жовтня 2013
Вхід вільний

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва, Посольство Республіки Польща в Україні, Самоврядування Вармінсько-Мазурського воєводства (Польща), Центр Освіти та Культурних Ініціатив (Польща), Польський Інститут в Україні.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Відвідувачам було презентовано 44 живописних полотна майстра. Ця виставка стала першим поверненням художника до рідного краю. Адже народився художник 1927 року поблизу Бердичева, в Україні, проте вже за кілька років разом з батьками був засланий до Сибіру.
У 17 років втік до Казахстану. Саме там, в Алма-Аті, Кулаковський вчився живопису. Більша частина його життя минула в Казахстані та Росії. Лише 1999 року Альфонсові вдалося на постійно оселитися у Польщі, у Вармії та Мазурах. Альфонс Кулаковський створив близько шести тисяч картин, які малював протягом кількох десятків років в Алма-Аті, Самарі, Москві, у Вармії та Мазурах. Чудовий колорист, він виставлявся у багатьох країнах світу – одна з наймасштабніших експозицій була представлена 2009 року у Брюселі.
Цього проекту не було б, якби не сприяння, та злагоджена робота Посольства Республіки Польща в Україні, Самоврядування Вармінсько-Мазурського воєводства (Польща), Центру Освіти та Культурних Ініціатив (Польща), Центру Української Культури та Мистецтва, Польського Інституту в Україні.
Зустріти таку неймовірно сонячну людину – велике щастя. Тому набагато щасливішими стали всі-всі, хто брав участь у підготовці виставки, у її відкритті, хто прийшов поглянути на отого диво-художника родом з України, про якого пів осені говорив увесь мистецький Київ. Альфонс Кулаковський – надзвичайний! У його очах – спрага до життя, і навіть яскраві сонячні зайчики.
Маючи за плечима не одне життєве потрясіння, поважний вік, він і досі малює так яскраво, так щиро, як може малювати лише щаслива дитина. І це при тому, що до цього доданий багаторічний професіоналізм, доведений до ідеалу.
Побачені у різних куточках світу краєвиди, такі далекі і відмінні від рідних, перенесені на полотно, завдяки Кулаковському стають надзвичайно близькими. Художник сприймає їх міццю своєї душі, силою уяви.
На полотні перед нами з’являється пейзаж строгий, чистий, соковито барвистий, реалістичний, дивовижний. Митець не прикрашає, не пояснює, не описує, не коментує – залишає це глядачу. Фрагменти сільського обійстя чи будинку, силует на польовій дорозі чи речі щоденного вжитку – усе це щире і правдиве. Адже, як вважає Кулаковський, «немає нічого більш мистецького, ніж любов до природи».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Події під час виставки

16 вересня 2013 21:32 Відкриття виставки живопису Альфонса Кулаковского "... Звідти і звідси..."