Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

ВИСТАВКА ТРАДИЦІЙНИХ РЕШЕТИЛІВСЬКИХ ГОБЕЛЕНІВ РОДИНИ ПІЛЮГІНИХ

Традиційне мистецтво ручного ткацтва
5 березня 2014 – 30 серпня 2014
Вхід вільний

Організатори: Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Книга відгуків Виставка онлайн

Відома у всій Україні мистецька родина Пілюгіних із Решетилівки, члени якої творять килими у традиціях народного мистецтва Полтавщини, представила в Центрі Української Культури та Мистецтва 18 робіт.
Виставка припала до душі всім: і тим, хто давно закоханий у мистецтво решетилівських килимів, і тим, хто вперше з ним познайомився. Кожен мав змогу знайти для себе щось нове: познайомитись з «картинами з тканини». Тобто, з гобеленами та килимами.
А ще – дізнатись цікавинки про один із найвідоміших центрів художніх промислів України – селище Решетилівку, що завжди славилось глибокими традиціями місцевого ткацтва і виконавською майстерністю вишивальниць, та стало відомим далеко за межами України. І, нарешті – набратися енергії та почерпнути досвід легендарної мистецької династії Пілюгіних.
Євген Іванович та його донька Ольга Євгенівна – митці, закохані у свою справу, які за допомогою своїх творінь, вміють переносити поціновувачів прекрасного у справжній світ казки, притаманний традиційному українському ручному ткацтву, а саме: вдало зображуючи основні мотиви народних килимів (стилізовані гірлянди, букети квітів з фантастичними птахами та рослинні орнаменти).
Але щедрими на творчість у цій родині є не лише батько та донька. Дружина Євгена Івановича, Лариса також створює барвисті килими на старовинних верстатах та є відомою вишивальницею. Окрім цього, ще одна донька подружжя, Наталія, також займається створенням розмаїтих гобеленів та килимів.
Решетилівка – один з найвідоміших сучасних центрів художніх промислів України. Талант і виконавська майстерність вишивальниць, килимарок зробили це невелике містечко відомим не лише за межами Полтавщини, а й за межами України.
Решетилівські килими ніби ввібрали в себе всю красу полтавської землі. Саме це селище славилося глибокими традиціями місцевого ткацтва. Решетилівські килими завжди славилися пишними квітковими композиціями. Стилізовані гірлянди, букети квітів з фантастичними птахами – основні мотиви народних килимів.
Про значний успіх виставки свідчать також безліч щирих, світлих, позитивних емоцій, залишених на сторінках Книги відгуків. Виставка наштовхувала відвідувачів на роздуми, викликала безліч почуттів та примусила замилитись над родинними цінностями та священним мистецтвом наших предків, що підкреслює цитата одного з гостей: «роботи родини Пілюгіних – це і є справжнє українське мистецтво, в я кому чітко проявляється душа нашого народу».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]