Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставка «Забарвлене сонячне світло»

Виставка вітражних робіт угорського митця Мікши Рота
11 листопада 2020 – 24 листопада 2020
Вхід вільний

Організатори та куратори проекту: посольство Угорщини в Україні, Центр Української Культури та Мистецтва.

Автор проекту: Угорський культурний інститут ім. Балаші.

За сприяння: Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

11 – 24 листопада 2020 р.

Місце проведення: І поверх будинку Центру Української Культури та Мистецтва (м. Київ, вул. Хорива, 19-В, тел. (044) 425-12-64, (044) 425-12-66).

Виставка «Забарвлене сонячне світло» вперше представлена в Києві, до цього була експонована в Ужгороді, Львові, Тернополі.
Відвідувачі побачать ескізи та збільшені фотографії вітражів авторства Мікши Рота (1865 – 1944 рр.), який був свого часу засновником та керівником найбільш інноваційної угорської майстерні у стилі модерн вітражного та мозаїчного мистецтв.
Виставка, на якій представлені 69 із всього 72 робіт видатного митця, являє собою найбільш повну добірку, що наочно представляє головні етапи роботи життя художника. Мікша Рот був засновником та керівником найвідомішої й найпродуктивнішої майстерні вітражного та мозаїчного мистецтва в стилі модерн, на зламі ХІХ – ХХ століть.
Його художня майстерня, заснована у 1885 році, завдяки активному будівництву того часу, отримувала велику кількість замовлень. Будівлі адміністративного та економічного призначення, храми, синагоги, виставкові зали, купальні, кав’ярні доми, приватні оселі та палаци були прикрашені роботами саме майстерні Мікши Рота.
Наприкінці 1890-х років на території Австро-Угорської монархії він одним із перших в оригінальний спосіб застосував новий вид скла, винайдений Чарльзом Тіффані – одним із засновників всесвітньо відомого ювелірного дому Tiffany. Окрім цього, започаткував виготовлення мозаїчних робіт.
Видатні роботи Мікши Рота прикрашають, зокрема, будівлю угорського парламенту, каплицю Святої правиці Королівського палацу, Музичну академію ім. Ф. Ліста, колишній палац Грешама (нині отель «Чотири сезони»), колишній Австро-Угорський (нині – Угорський Національний) Банк та багато інших визначних об’єктів архітектури як в Угорщині, так і далеко за її межами. Наприклад, у його майстерні за проектом Гейзи Мароті (1910 р.) була виготовлена скляна вітражна стеля Мексиканського Національного театру.
У Будапешті, за адресою вул. Нефелейч, 26, де з 1911 року знаходилась майстерня Мікши Рота, зараз знаходиться Дім-музей (http://www.rothmuzeum.hu/galeria) геніального майстра вітражу, на вході до якого відтворено напис з давньої вивіски майстерні: «Художня майстерня розпису по склу та вітражного мистецтва Мікши Рота, художника при імператорському і королівському дворі».

Ласкаво просимо!

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00;
Сб.- Нд. – вихідний.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Сторінка посольства Угорщини в Україні: https://www.facebook.com/HunEmbassy.Kyiv/

Будь-яка публікація матеріалів виставки передбачає посилання на авторів використаних робіт та джерело інформації про них
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по
е-mail: [email protected]

анонси виставок

Виставка «Арт-студія Big Apple презентує»

6 травня – 28 травня

Виставка «Пташок викликаю з теплого краю»

22 квітня – 1 травня

Виставка «Сонячний Великдень-2021»

21 квітня – 7 травня